İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Zor ve meşakkatlidir

12 Ocak 2017 - 18:27 'de eklendi ve 195 kez görüntülendi.
Zor ve meşakkatlidir

Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle açıklamalarda bulundu. Gazeteciliğin meşakkatli bir meslek olduğunu söyleyen Akdoğan, “Vatandaşların doğru haber alma konusunda önem arz eden bu meslek büyük fedakârlıklar istiyor” dedi.

ÖNEMLİ MİSYONU İÇERİYOR

’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan açıklamalarda bulundu. Bütün gazetecilerin gününü kutlayan Akdoğan, “Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir” dedi.

ÇALIŞAN İNSAN KAYNAĞIDIR

Akdoğan, “Bu önemli misyonu yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. İşletmelerin en büyük sermayesi ve en büyük varlığı kuşkusuz çalışan insan kaynağıdır.”

DAHA HIZLI OLACAKTIR

“Bu nedenle, güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun; güçlü basın kuruluşları da güçlü demokrasinin tesisini sağlayacaktır. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de, basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim” dedi.

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER