İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Zirai don uyarısı

19 Ekim 2016 - 19:48 'de eklendi ve 528 kez görüntülendi.
Zirai don uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava tahmin raporlarına göre; Kırıkkale, Çankırı ve Bolu’nun da içinde bulunduğu bölgelerde zirai don olayı yaşanılacağı belirtildi. Yetkililer, ürünleri bulunan çiftçilerin gerekli tedbirleri almaları gerektiğini ifade ettiler.

TEDBİRLER ALINMALI

Son hava tahmin raporlarına göre; Kırıkkale, Çankırı ve Bolu’nun da içinde bulunduğu

Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif kuvvette zirai don olayı beklendiğini bildirerek tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olmaları gerektiği yönünde uyarıda bulundu.

KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Bolu ve çevresinde yüksek kesimlerde kar yağışının beklendiği ifade edildi. Alınan bilgiye göre Perşembe gecesi sıcaklık 0 dereceye düşecek. Kar ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildiren Meteoroloji, hava durumu hakkında ise şu bilgiyi verdi. 20 Ekim Perşembe parçalı bulutlu en yüksek sıcaklık 16, en düşük 4 derece. 21 Ekim Cuma parçalı bulutlu en yüksek sıcaklık 19, en düşük 4 derece. 22 Ekim Cumartesi çok bulutlu en yüksek sıcaklık 19, en düşük 6 derece. 23 Ekim Pazar parçalı bulutlu en yüksek sıcaklık 18, en düşük 8 derece” denildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER