İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

ZİRAAT ALETLERİ KÖY KÖY DOLAŞIYOR

01 Kasım 2016 - 14:13 'de eklendi ve 213 kez görüntülendi.
ZİRAAT ALETLERİ  KÖY KÖY DOLAŞIYOR

Keskin Ziraat Odası Başkanı Dursun Baran, odaya kayıtlı çiftçilere çeşitli konularda ücretsiz hizmet sunuyor. Türkiye’de başka örneği olmayan uygulama ile ziraat odasına demirbaş olarak alınan taş toplama makinesi, gübre dağıtma römorku, kuyu ve çapa makinesi ile süne ilaçlamak için holderi üyelerin ücretsiz kullanımına sundu.

 

ÇİFTÇİLERİN HİZMETİNE SUNDU

Keskin Ziraat Odası Başkanı Dursun Baran, üyelerine Türkiye’de eşi görülmemiş bir hizmet gerçekleştirdi. Hiçbir ziraat odası bünyesinde bulunmayan taş toplama makinesi, gübre dağıt römorku, 3 adet kuyu makinesi, 5 adet çapa makinesi ve süne ilaçlama makinesini başkanı olduğu Keskin Ziraat Odası bünyesinde alan Dursun Baran ziraat aletlerini ilçede bulunan çiftçilerin hizmetine sundu. Yaklaşık iki yıldır oda başkanlığı yapan Dursun Baran aldığı zirai aletleri ilçesine bağlı 55 köyün ücretsiz hizmetine sunarak hem çiftçilerin en fazla ihtiyaç duyduğu konularda sıkıntılarını gidermiş olurken hem de yaptığı hizmetle Türkiye’de ilki gerçekleştiren Ziraat Odası olma unvanını kazandı. Odasına bağlı üyelerin ve ilçede bulunan muhtarların talepleri üzerine alınan tarım aletleri Keskin ilçesinde köy köy dolaşıyor.

 

ÜCRETSİZ HİZMET VERİLİYOR

Keskin Ziraat Odasına kazandırılan tarım aletlerini çiftçilerin bir araya gelerek alamayacaklarını çünkü pahalı aletler olduğunu ifade eden Baran, “Biz Keskin Ziraat Odası olarak üyelerimizin ve köy muhtarlarının talepleri üzerine bu aletleri alarak çiftçilerimizin hizmetlerine sunduk. Çiftçilerimizin ellerinde çapa yapabilecekleri makineler bile yoktu. Şimdi çiftçilerimiz bağlı bulundukları bölgelerin muhtarları aracılığıyla bizlerden bu aletleri talep ederek ücretsiz olarak kullanabiliyor. Sadece aletlerin arıza yapması durumunda çiftçilerimiz arızalarını kendileri gideriyor. Bunun dışında üyelerimizden ve çiftçilerimizden her hangi bir ücret talep edilmiyor. Bu yolla hem çiftçilerimizin ihtiyaçları giderilmiş oluyor hem de topraklarının verimliliği artıyor. ” dedi.

 

AMAÇ İZ BIRAKMAK

Çiftçilerin tarım aletlerini kullanmak için köy muhtarlarına başvurduklarını, aletlerin muhtarların sorumluluğunda bölgelere gönderildiğinin altını çizen Dursun Baran, “Odamıza kazandırdığımız ve çiftçilerimizin hizmetlerine sunduğumuz bu tarım aletleri hemen hemen her çiftçinin ihtiyacı olan ama erişemediği aletlerdi. Biz bu hizmetle çiftçilerimizin ihtiyaçlarına cevap verdik. Bizler üyelerimize hizmet etmek için bu makamlarda bulunuyoruz. Bu makamlarda idarecilik yapaktan ziyade amacımız ilkeli ve dürüst yöneticilik yapmak. Burada üyelerimize hizmet etmekten başka hiçbir gayemiz yok. Burada üyelerimizin taleplerine ne kadar cevap verir, onların sorunlarının çözümüne ne kadar katkı sağlayabilirsek o kadar hizmet etmiş oluruz. Amacımız üyelerimize yaptığımız hizmetlerle görevden ayrıldığımızda iz bırakmak” şeklinde konuştu

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER