İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Yıldırım Beyazıt’ın erasmus başarısı

28 Kasım 2016 - 12:47 'de eklendi ve 336 kez görüntülendi.
Yıldırım Beyazıt’ın erasmus başarısı

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Kırıkkale’de Avrupa Birliği Erasmus Plus Programı Ana Eylem 2 (KA219) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projesi kabul edilen ve 3. Avrupa Birliği projesine imza atmanın gururunu yaşıyor

254 OKUL ARASINA GİRDİ

2016 Teklif Çağrısı Dönemi Erasmus Plus Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projeleri başvuru sonuçları T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı – Türkiye Ulusal Ajansı (http://www.ua.gov.tr/) tarafından açıklandı. Bu kapsamda diğer program ülkelerindeki Ulusal Ajanslara yapılan başvurular içerisinde projesi kabul edilen 254 Türk Okulu arasına girmeyi başaran Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi elde ettiği bu başarının gururunu yaşıyor.

23.210 EURO HİBE DESTEĞİ

İspanya  (Gevorâ), Yunanistan (Ioannina) ve Türkiye (Kırıkkale)’den 3 okulun katılımıyla yoğun uğraşlar sonucunda hazırlanan “ T4T – Towns For Teens – Teenagers’ Daily Life / T4T – Gençler İçin Şehirler – Gençlerin Günlük Yaşamları ” isimli projenin ortaklarından biri olan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi, toplam 99.860 Euro bütçeye sahip bu projeyi gerçekleştirmek için Ulusal Ajans vasıtasıyla Avrupa Komisyonu’ndan 23.210 Euro hibe desteği almaya hak kazandı.

PROJE ORTAĞI ŞEHİRLER

2016 (Eylül) – 2018 (Ağustos) yılları arasında gerçekleştirilecek olan proje, daha kapsayıcı bir eğitim modelinin oluşturulması, öğrencilerin dijital becerilerinin ve İngilizce yeterliliklerinin geliştirilmesi ve proje ortağı şehirlerin gençler için daha cazip ve destekleyici şekilde tasarlanması amacını taşıyor. Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi bu proje kapsamında projeye ortak olan diğer ülkelere 12 Öğretmen ve 18 Öğrenci hareketliliği planlıyor.

AVRUPA’YA KAPILARINI AÇTI

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mahmut Kaya, okul olarak 3. Avrupa Birliği Projesine başlayarak büyük bir başarıya daha imza attıklarını belirtti. Projenin asıl amacının proje ortağı şehirlerde gençler için daha iyi sosyal yaşam alanları oluşturma konusunda farkındalık yaratmak olduğunu ve bu proje ile Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencilerine farklı ülkeleri ve kültürleri görme, yeteneklerini ve yaratıcılıklarını sergileyebilme ve yabancı dillerini geliştirebilme olanaklarını sağlayacak Avrupa kapılarını açtıklarını söyledi.

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER