İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Yavrularını yalnız bırakmadılar

18 Eylül 2016 - 10:28 'de eklendi ve 739 kez görüntülendi.
Yavrularını yalnız bırakmadılar

 

Kurban Bayramı arifesinde, şehit aileleri Kırıkkale Şehitliği’ndeki yakınlarının mezarlarını ziyaret ediyor. Mezarların başında Kur’an-ı Kerim okuyan ve dua eden şehit yakınları, gözyaşlarını tutamadı.

ALLAH YARDIMCILARI OLSUN

İstanbul Vezneciler’deki terör saldırısında 22 yaşında şehit olan polis memuru Emrah Pekdoğan’ın anneannesi Üstün Üzel, yaptığı açıklamada, torununun ramazan ayının ikinci gününde şehit düştüğünü belirterek, “Allah, cümlenin evlatlarına yardım etsin, akan kanları durdursun.” dedi.

ACISI TAZELİĞİNİ KORUYOR

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan Özel Harekât Polisi Hakan Yorulmaz’ın babası İsmail Yorulmaz da nasıl bir ruh hali içerisinde olduğunu bir Allah’ın bir de kendisinin bildiğini dile getirdi.

BİZLERE SABIR İHSAN ETSİN

Oğlunun FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olduğunu hatırlatan baba Yorulmaz, “Türk askeri kılığına girmiş hainler, vatan, millet ve din düşmanları, oğlumu kara toprakla buluşturdular. Oğlumun mekanı cennet, Allah bizlere sabır ihsan etsin. Bir gün hepimiz öbür dünyada şehit oğlumla buluşacağız. Oğlumu haince ve sinsice öldürenlere hakkımı helal etmiyorum. 77 milyon da hakkını helal etmiyor. İnşallah, Allah onları bu dünyada kahrı gazap edecek. Buna da inancım tam.” diye konuştu.

SUÇSUZ YERE ŞEHİT OLDU

Yorulmaz, oğlunun genç yaşta şehit olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: “15 Temmuz 1988 yılında bir cuma günü doğdu. 15 Temmuz 2016 Cuma günü Türkiye’yi yok etme planının içerisinde benim çocuğum ihanete uğradı ve suçsuz yere şehit oldu. Duygularım çok, söyleyeceklerim var ama şehidimi de rahatsız etmek istemiyorum.”

ÖBÜR DÜNYADA BULUŞACAĞIZ

“Bir oğlum, bir de kızım vardı. Kızımın düğününe bir hafta kala oğlumu şehit ettiler. Kızımın düğünü de yarım başlı kaldı. Bu çocuk da kara toprağa girdi, bu da evlenecekti. Bunların çocuklarını, torunlarımı sevecektim. Öbür dünyada buluşacağız oğlumla ve düğününü öbür dünyada yapacağız inşallah.” Kaynak: AA

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER