İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Vatanımızı hainlere bırakmayız

29 Ağustos 2016 - 16:50 'de eklendi ve 874 kez görüntülendi.
Vatanımızı hainlere bırakmayız

VALİ HAKTANKAÇMAZ, 15 TEMMUZ’DA BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VEREN SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİNİ ZİYARET ETTİ

Kırıkkale Valisi Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, AK Parti, , CHP, MHP ve Saadet Partisi’ni ziyaret etti. Burada parti il başkanlarıyla bir araya gelen Haktankaçmaz, “Bütün siyasi partilerimiz 15 Temmuz’da siyasi kimliğini bir kenara bırakarak, vatanı için buluştu. Bütün dünya vatanımızı, hainlere bırakmayacağımızı görmüş oldu” dedi.

YAKIN İLGİDEN MEMNUN KALDI

Yaklaşık 3 ay önce Kırıkkale Valiliği görevine başlayan Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, 15 Temmuz darbe kalkışması ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yönelik yapılan saldırı sonucu birliktelik örneği sergileyen siyasi parti temsilcilerini ziyaret etti.

İlk olarak AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay ve yönetimiyle bir araya gelen Haktankaçmaz, gösterilen bu sıcak ilgiden dolayı memnun olduğunu dile getirdi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK HAREKET

Kırıkkale halkının kendisine sıcak davrandığını belirten Haktankaçmaz, “Kırıkkale halkı çok sıcakkanlı. Hem idarecileri hem de vatandaşlar oldukça samimi insanlar” dedi. Geçtiğimiz günlerde İl Başkanları tarafından teröre karşı okunan ortak bildiriye değinen Vali Haktankaçmaz “Bu hareket ülkemizin içerisinde bulunduğu bu ortamda son derce önemle ve örnek teşkil eden bir hareket. Hepinize teşekkür ederim. Bunun devamı gelmeli. Siyasiler bir araya gelmekte tereddüt etmemeli” dedi.

HER FIRSATI DEĞERLENDİRMELİYİZ

15 Temmuz sürecinin halkla kaynaşmak adına önemli bir fırsat olduğunu dile getiren AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay “İlimize genç ve dinamik bir vali atanması hepimiz için bir şans. Yeni valimiz Kırıkkale’ye çabuk adapte oldu ve gelir gelmez şehrimizin sorunları ile ilgilenmeye başladı. Kendisi şehrimize hizmet etmek için son derece gayretli. Biz siyasi partiler olarak geniş bir yelpazede çalışan hizmet kurumlarıyız” ifadesinde bulundu.

Vatanımızı hainlere bırakmayız1

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Akçay, “ Bunun için halkımızın her kademesi ile sürekli bir aradayız.  Ülkemizin içerisinde bulunduğu şu ortamda en fazla ihtiyaç duyulan şey birlik ve beraberliktir. Toplumun her kesimi ile bir arada olarak ülkemizi aydınlık ve parlak günlere taşıyabiliriz. Bu sebeple önümüze çıkan bütün fırsatları değerlendirmeliyiz” dedi.

BİZLERİ ONUR VE GURURLANDIRDI

Ardından Cumhuriyet Halk Partisi’ni ziyaret eden Haktankaçmaz, İl Başkanı Ahmet Önal, Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık ve parti yönetimi tarafından karşılandı. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Önal, “Sizin buraya gelmeniz, bizleri son derece onurlandırdı ve gururlandırdı” şeklinde konuştu.

Vatanımızı hainlere bırakmayız3

DÜŞMAN DEĞİL, SADECE SİYASİ RAKİBİZ

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırı sonucu, diğer siyasi partilerin büyük bir özveri göstererek, ortak basın açıklaması yaptığını değinen Önal, “15 Temmuz darbe kalkışmasında olduğu gibi zor günlerimizde her zaman beraberiz. Çünkü bizler, birbirimizin düşmanları değil, sadece siyasi rakipleriyiz. Hepimiz aynı şehirde yaşıyor, aynı şehirde yüz yüze bakıyoruz” diye konuştu.

MUHALEFETSİZ DEMOKRASİ, DEMOKRASİ DEĞİLDİR

Bütün siyasi partilerin yaptığı ortak basın açıklamasını Türkiye genelinde örnek teşkil edebileceğine vurgu yapan Vali Haktankaçmaz, “Muhalefetsiz demokrasi, demokrasi değildir. Gösterilen bu örnek davranış, dalga dalga Türkiye geneline yayılacaktır. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır sözünü burada bir kez daha iyi bir şekilde görmüş olduk” şeklinde konuştu.

MİLLETİMİZ BÜYÜK DESTAN YAZDI

CHP ziyaretinin ardından yürüyerek MHP’yi ziyaret eden Haktankaçmaz, burada İl Başkanı Erdal Baloğlu, Merkez İlçe Başkanı İlyas Canöz ve parti yönetimi tarafından karşılandı. Samimi bir havada geçen ziyarette Haktankaçmaz, 15 Temmuz’da birlik ve beraberlik örneği sergileyen herkese teşekkür etti. Bizler ülkemizi üç beş teröriste, FETÖ’cü hainlere bırakmayız diyen Haktankaçmaz, “Canlarını hiçe sayarak tankların önünde duran vatandaşlarımız büyük bir destan yazmıştır” dedi.

Vatanımızı hainlere bırakmayız2

DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

15 Temmuz Cuma akşamı itibariyle siyasi kimliklerini bir kenara bıraktıklarını vurgulayan Baloğlu, “Siyasi düşüncenin içine girmeden hareket ettik. Çünkü vatanımızı ve milletimizi severek hareket ettik. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de gerek Cumhurbaşkanı, gerekse Başbakan ile görüşmeler yaparak devletin ve demokrasinin yanında olduğunu ifade etmiştir. Allah, ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bizler, siyasi partililer olarak devletimizin her zaman yanındayız” diye konuştu.

ÖRNEK OLACAK BİR ÇALIŞMA

Son olarak Saadet Partisi’ni ziyaret eden Haktankaçmaz, İl Başkanı Faruk Vurgun ve parti yönetimi tarafından kapıda karşılandı. Ziyaretin, 15 Temmuz darbe kalkışması ve sonrasında Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırı kapsamında sergilenen birlik ve beraberliğe teşekkür mahiyetinde olduğunu dile getiren Haktankaçmaz, “Gerçekten de ülke geneline örnek olacak bir çalışmaya imza attınız. Sizler, bu şehirde bulunan ve siyasi olarak bazı durumlara yön verenlersiniz” ifadesinde bulundu.

Vatanımızı hainlere bırakmayız4

DAVAM İSİMLİ KİTABI HEDİYE ETTİ

Saadet Partisi olarak her zaman devletin ve demokrasinin yanında olduklarını vurgulayan Vurgun, “15 Temmuz gecesi herkes eşit şekilde hareket etti. FETÖ’cü hainler tarafından, ülkemizin ve birliğimizin bozulmasına yönelik yapılan hain bir kalkışmaydı. Allah’ın yardımı, milletimizin vatan sevgisiyle bu hainlik olumsuz şekilde sonuçlandı” dedi. Ziyarette Başkan Vurgun, günün anısına Vali Haktankaçmaz’a, Merhum Necmettin Erbakan’ın ‘Davam’ isimli kitabını hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER