İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Vatan size minnettar

20 Eylül 2016 - 0:30 'de eklendi ve 223 kez görüntülendi.
Vatan size minnettar

BUGÜNLERİ GAZİLERİMİZE VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ

Vatanın ve milletin ebedi varlığını, devletin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek için onurlandırılan gazilerimiz için ’19 Eylül Gaziler Haftası’ nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.

 

GAZİLERİMİZ UNUTULMADI

Terör olaylarına karşın birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği törende Gazilerimiz, kendilerine bugün bile görev verilse seve seve kabul edeceklerini bir kez daha göstermiş oldu. Onların yüreklerinde vatana hizmet aşkı var. Onlar bugün bile görev verilse seve seve kabul edeceklerini vurguluyorlar.  Bu şerefle onurlanan gazilerimiz, bu vatan sizlere minnettardır. Vatanı için canını feda etmek için çekinmeyen gaziler unutulmadı.

 

ANITA ÇELENKLER SUNULDU

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Atatürk Anıtına; Kırıkkale Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği ile Vatan İçin Can Verenler Derneği çelenkleri konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte bakım üsteğmen Alper Akın günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

 

ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP

Şehitlik ve gaziliğin Türk milletinin vatanı, bayrağı ve bağımsızlık uğruna ölümü hiçe sayan kahraman evlatlarına verdiği en yüksek iki payedir diyen Akın, “Gaziler demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü her zaman korumaya çalışmıştır” ifadesinde bulundu.

 

ANIT DEFTERİNİ İMZALADI

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan tören sonrası protokol üyeleri, Gaziler ve şehit aileleri şehitliğe geçtiler. Törene katılan davetlilere, şehitliğin girişinde karanfil takdim edildi. Görevli personel tarafından şehit mezarlığı hakkında bilgiler vermesinden sonra Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, anıt defterini imzaladı.

 

VATAN İÇİN FEDA ETTİLER

Şehitlikteki törenin ardından bir düğün salonunda şehit yakınları ve gaziler için yemek programı düzenlendi. Vali Haktankaçmaz, burada yaptığı konuşmada, gazilerin fedakarlığın en büyüğünü yaptıklarını belirterek, gazilerin bu millet, vatan ve bayrak için uzuvlarını feda ettiklerini söyledi.

 

KUVVETLENMİŞ HALDE KENETLENECEĞİZ

Allah’ın onlara “gazi” unvanını nasip ettiğini ifade eden Haktankaçmaz, “Bu millet her türlü zorluğun üstesinden gelecektir. Bu millet bütün terör örgütlerine karşı ve kurulan bütün tuzaklara karşı ayakta durmayı bildi. İnşallah bundan sonrada daha da kuvvetlenmiş bir biçimde kenetleneceğiz. Bütün şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Yakınlarına hayırlı ömürler diliyorum. Gazilerimiz de bizim gözümüzün nuru. Onlara da hayırlı uzun ömürler diliyorum.” diye konuştu.

 

201 ŞEHİT, 230 GAZİ BULUNUYOR

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zühtü Bozdemir de şehitler ve gaziler diyarı Kırıkkale’de 201 şehidin, 230 da gazinin bulunduğunu dile getirdi. Tören, yemek ikramının ardından sona erdi. Öten yandan, Gaziler Günü Yahşihan, Keskin, Bahşılı ve Karakeçili ilçelerinde de düzenlenen törenlerle kutlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER