İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Ülkemiz büyük bir badire atlattı

01 Eylül 2016 - 15:25 'de eklendi ve 807 kez görüntülendi.
Ülkemiz büyük bir badire atlattı

BAŞSAVCI TÜTEN: “KARANLIĞIN EN KOYU OLDUĞU DÖNEM, ŞAFAĞIN SÖKECEĞİ ZAMANDIR”

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de 2016-2017 ‘Adli Yılı’ düzenlenen törenle açıldı. Adalet Sarayı’ndaki etkinlikte konuşma yapan Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, “Cemaatten veya başka bir şeyden emir alan, onların talimatı ile hareket eden değil, hukuka, anayasaya kendi vicdanına göre karar verenlerle bu karanlıktan çıkmalıyız” dedi.

KARANLIKTAN BİRLİKTE ÇIKMALIYIZ

Kırıkkale Barosu Başkanlığınca Adli Yıl Açılışı dolayısıyla tören düzenlendi. Kırıkkale Adliyesi’nde düzenlenen törende konuşan Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, 15 Temmuz’da ülkenin büyük bir badire atlattığını söyledi. Tüten, şöyle devam etti: “Büyüklerin bir sözü vardır. ‘Karanlığın en koyu olduğu dönem, şafağın sökeceği zamandır’ derler.”

Ülkemiz büyük bir badire atlattı1

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

“İnşallah ülkemiz, milletimiz ve yargı camiası içerisinde bu böyle olur. Şafağın sökmesi yakındır diyelim. İnşallah yargı kendi yörüngesine tekrar döner. Dönebilmesi için de tüm meslektaşlar olarak, hâkimler, savcılar, avukatlar, hukuk camiası olarak bizim elimizden geleni yapmamız gerekiyor.

EVRENSEL VE HUKUK İLKELERİ

“Öncelikle abilerden, ablalardan, By Lock’lardan, örgütten, cemaatten veya başka bir şeyden emir alan değil, veya onların talimatı ile hareket eden değil, hukuka, anayasaya, kanunlara, hukukun evrensel ilkelerine ve öncelikle kendi vicdanına göre karar veren ve dosyasını inceleyen hâkim, savcı ve avukatlar eliyle bu karanlıktan çıkmamız gerekiyor. Bir an önce inşallah bunu toparlar, yargıyı kendi yörüngesine, istikametine girdirmiş oluruz.”

ÜSTESİNDEN GELECEĞİ KANISINDAYIZ

Kırıkkale Baro Başkanı Avukat Erol Çakır ise, 15 Temmuz darbe girişimi sonucu ağır buhran ve tehlikeler içerisinde, bazı kişilerin ülkeye ihanet içerisinde yapmış olduğu eylemler sonucunda buruk bir şekilde açılış yaptıklarını söyledi. Ülkenin dinamikleri, asırlar boyu birikimi sonucunda bu istenmeyen olaylardan da el birliğiyle kurtulacaklarını ifade eden Çakır, “İnanıyoruz ki, bu türlü olumsuz durumlar karşısında da hukukun üstünlüğü ve erklerinin de tam anlamıyla çalışmasıyla üstesinden geleceği kanısındayız.” dedi.

Ülkemiz büyük bir badire atlattı2

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER