İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Tüm şehitler bizimdir, asla ayırt edemeyiz

28 Ekim 2016 - 18:41 'de eklendi ve 236 kez görüntülendi.
Tüm şehitler bizimdir, asla ayırt edemeyiz

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut Kırıkkaleliler Derneği’nin 15 Temmuz şehitlerini anma ve aşure günü programına katıldı. Demirel, “Ayrısı gayrısı yok, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde, doğu ve güneydoğuda, istiklal savaşında, Çanakkale’de ve sınırlarımız dışında bu vatanın bütünlüğü ve milletimizin birliği için canını feda eden vatan evlatlarımızın hepsi bizimdir, aziz hatıraları ilelebet yaşayacak kahraman şehitlerimizdir” dedi.

AŞURE DAĞITTILAR

Kent Konseyi Salonu’nda düzenlenen programa Etimesgut Müftüsü Yunus Can, Kırıkkale Dernekler Federasyonu Başkanı Cemal Sertkaya, Kırıkkaleliler Vakfı Başkanı Aytekin Araç, Etimesgut Kırıkkaleliler Dernek Başkanı Abdullah Polat,  dernek, vakıf ve federasyon yetkililerin yanı sıra çok sayıda Kırıkkaleli katıldı. Katılımcılar önce Etimesgut Belediyesi’nin düzenlediği 15 Temmuz darbe girişimi fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdiler. Daha sonra tüm şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Katılımcılara Muharrem ayı nedeniyle aşure dağıtıldı.

AYRIŞMA OLMASIN

Programda konuşan Başkan Demirel, bu milletin ayrışmasına sebep olacak her türlü söz ve davranışlardan kaçınılması gerektiğini belirterek, “15 Temmuz’da          FETÖ/PDY ülkemizin geleceğine, birliğine, beraberliğine kast etmiştir. Millet olarak darbe girişimine kahramanca karşı koyduk; şehitler verdik. Şunu da vurgulamak istiyorum ki bu milletin şehitlerini ayırt etmek doğru değildir. Ne Çanakkale şehitlerimizi İstiklal Savaşı şehitlerimizden, ne doğu güneydoğu şehitlerimizi 15 Temmuz şehitlerimizden ayırabiliriz. Çanakkale’de, İstiklal harbinde, doğu ve güneydoğuda, 15 Temmuz’da ve Türkiye toprakları dışındaki bölgelerde bu millet için canını feda eden kahraman şehitlerimizin hepsi birdir. Hepsi bu vatanın bölünmez bütünlüğü için, birliğimiz ve beraberliğimiz için şehit düşmüşlerdir. Hepsi bizim şehitlerimizdir. Tüm şehitlerimizi saygı ile minnetle yad ediyor, Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Kırıkkaleliler Derneği’nin şehitleri anma ve aşure günü etkinliğine katıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER