İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

TÜKÇEV hizmete başladı 

26 Eylül 2016 - 16:31 'de eklendi ve 521 kez görüntülendi.
TÜKÇEV hizmete başladı 

 

Kırıkkale’de eğitim sektörüne yeni bir eğitim kurumu katıldı. Kısa adı TÜKÇEV olan Türkiye Kamu Çalışanları ve Emekliler Vakfı bünyesinde hizmet verecek olan özel eğitim kurumu için açılış töreni düzenlendi.

KISA SÜREDE TAMAMLANDI

Demiryolu çalışanları tarafından 1971 yılında DEMED adıyla kurulan ve yıllar itibariyle gelişip büyüyerek bugünkü TÜKÇEV adını alan kuruluş vakıf olarak hizmet verirken, eğitim ve diğer sektörlerde kamu çalışanlarına destek olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda ilk adımı Kırıkkale’de özel eğitim kurumu ile atan TÜKÇEV Mart ayında başlayan çalışmaları neticelendirerek özel eğitim kurumunu eğitim ve öğretim verir hale getirmiş bulunuyor.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Kurum için Cumartesi günü geniş katılımlı bir açılış töreni yapıldı. Vakfın Kırıkkale Şubesi kurulurken, Şube Başkanlığına ise bir süre önce Kırıkkale’nin medya dünyasının yakından tanıdığı İlhan Şahin üstlendi. Aynı zamanda bir demiryolu çalışanı olan Şahin, medya ve eğitim alanından kopmadığını özel eğitim kurumunun açılışında bir kere daha gösterdi.

DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI

Azaboğlu Camii karşısındaki binada hizmet verecek olan TC Milli Eğitim Bakanlığı TÜKÇEV Özel Temel Bilim Özel Eğitim Kursu açılış törenine TÜKCEV Genel Başkanı Aziz Sökmen, Genel Başkan Yardımcıları, Vakfın Kırıkkale Şube Başkanı İlhan Şahin, MHP Disiplin Kurulu Başkanı Av. Halil Öztürk, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yücel Karabacak, Kırıkkale Oğuz Boyları Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Serdar Murat Can, vakıf üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı açılış töreninde eğitim kurumunun Kırıkkale’nin eğitimine büyük katkı sağlayacağı belirtildi.

BİZ ŞUCU BUCU DEĞİLİZ!

Törende konuşan Genel Başkan Aziz Sökmen, “Biz bu yola çıkarken açıkçası böyle bir netice beklemiyorduk. İlhan Şahin kardeşimize ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Fikir Mart ayında ortaya atıldığından iki hafta sonra proje ile karşımıza geldiler ve şimdi burada bu güzide kurumun açılışını yapıyoruz. Çok güzel bir atmosfer oluşturulmuş.”

KURUMA EMANET EDEBİLİRLER

“Burası bizim için pilot il oldu. Bunun devamının başka yatırımlar ile geleceğini düşünüyoruz. Bunlarla ilgili de planlarımız ve çalışmalarımız var. Biz kendi evlatlarımızı kendimiz yetiştireceğiz. Şucu bucu diye ayrım yapmayacağız. Bize inanan ve bahsettiğim konuda sıkıntı yaşayanlar da bize güvenerek evlatlarını bu güzide kuruma emanet edebilirler” dedi.

BİR KAÇ AY İÇİNDE HAZIRLANDI

Kırıkkale’de eğitim kurumlarının yeniden şekillendiğini ve kendilerinin de TÜKÇEV olarak eğitime yönelik bir yatırıma giriştiklerini söyleyen Vakıf Başkanı İlhan Şahin, “Biz bu yola Mart ayında çıktık. Önce bir planlama yaptık. İki hafta içinde genel merkezimize raporumuzu sunduk. Genel Başkanımız Aziz Sökmen ve yönetim kurulu üyeleri eğitim kurumu raporumuzu çok beğendiler. Hemen bir yer arayışına başladık. Yerimizi tuttuk, iç donanımlarını kullanışlı hale getirdik. Birkaç ay içinde bu çalışmaları yaparak, bugün açılışa hazır hale getirdik” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER