İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

TSO’dan 15 Temmuz plaketi

06 Ekim 2016 - 13:34 'de eklendi ve 200 kez görüntülendi.
TSO’dan 15 Temmuz plaketi

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, 15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasiye darbe kalkışmasında, gösterdiği üstün cesaretinden dolayı Yaşar Yaldız’a teşekkür plaketi takdim etti.

BİZLERİ ONURLANDIRDI

Törende Yaşar Yaldız 15 Temmuz akşamının bir onur mücadelesi olduğunu söyleyerek, “Allah’ım böyle günleri bir daha yaşatmasın” dedi. Yaldız, TSO Başkanı Ahmet Varlı’ya vermiş olduğu plaketten dolayı teşekkürlerini sundu. Varlı, “Kendisinin bu dik duruşu bizleri Milletçe onurlandırmış ve gururlandırmıştır.”

ASİL KANINI GÖSTERDİ

“Akrabam olması nedeniyle de kendisiyle de ayrıca gurur duydum. Ülke için böylesine önemli bir konuda direnişe geçip gözünü kırpmadan canını hiçe sayarak tankların önüne geçmesi ve onları durdurması Türkün kanındaki asil kanı göstermiştir. Ticaret ve Sanayi odası olarak ta bu dik ve asil duruşu ödüllendirmek istedik” ifadelerini kullandı

TANKLARIN ÖNÜNE GEÇMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Kırıkkale’de bulunan Yaşar Yıldız, Kırıkkale’den Ankara’ya gitmiş 5 tankın önüne Türk bayrağı ile birlikte dikilmiş ve uzun süre tankların hareket etmesini engellemişti. Yaşar Yıldız bu kahramanlığı anlatırken “Darbe haberini alır almaz hislerim beni Ankara’ya götürdü. Kırıkkale’den Ankara’ya yarım saat gibi kısa bir sürede özel aracımla ulaştım. Zırhlı araçların hareket ettiğini görünce elimdeki bayrakla birlikte tankların önünde durdum. Bugün olsun yine aynısını yaparım.12 Eylülü yaşamış bir Millet olarak Türkiye’de bir daha darbe yapılmasını canımız pahasına engel olmalıyız” ifadesinde bulunmuştu.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER