İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

TEOG başarısı arttı

24 Ağustos 2016 - 15:13 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.
TEOG başarısı arttı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de bazı okullarda önemli artışlar yaşandı. Fen liselerine yerleşen öğrenci sayısında geçen yıla göre ciddi bir artış yaşandı.

LİSEYE YERLEŞEN ÖĞRENCİLER

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) yerleştirme sonuçları neticesinde, 17’si Fen liseleri olmak üzere öğrencilerin büyük bölümü çeşitli liselere yerleşti. 69 öğrenci Sarayönü Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne yerleşirken, 29 öğrenci Sarayönü Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne yerleşti. Ladik Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne yine 14 öğrenci yerleşirken, Sarayönü Kız Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi’ne 15, Sarayönü Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi’ne 28 öğrenci yerleşti.

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER

Ladik Ahmet Hüdai Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ise 68 öğrenci yerleşti. Sarayönü okullarından mezun olan 139 öğrenciden bazıları ise Konya ve şehir dışında bulunan muhtelif okullara, bazıları da açık öğretim lisesine yerleşti. Geçen yıl fen liselerine 6 öğrenci gönderen Sarayönü, bu yıl sayıyı 17’ye yükseltti.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER