İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Tarım fuarını gezdiler

19 Ekim 2016 - 19:40 'de eklendi ve 327 kez görüntülendi.
Tarım fuarını gezdiler

Kırıkkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından belirlenen çiftçiler, Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarına katıldı.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDILAR

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün organizasyonu, Kırıkkale Ziraat Odası ve Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliğinin desteği ile Kırıkkaleli çiftçiler, Bursa Tarım ve Hayvancılık fuarını gezdiler. Geziye İl Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Vekili Ali Demir, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Nevzat Kal, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Doğan Şahin ve Balışeyh İlçe Tarım Müdür Vekili Fatma Duygu Kara ile teknik personeller katıldı.

22 ÜLKEDEN 451 FİRMA

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketinin işbirliği ile hazırlanan BURTARIM 2016, Bursa 14. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 9. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı 12 Ekim Salı günü düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilere açtı. Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuara 22 ülkeden 451 firma ve firma katıldı.

STANTLARI GEZEREK ÖĞRENDİLER

Bursa da düzenlenen Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarını, ziyarete katılan çiftçilerimiz stantları gezerek Tarım ve hayvancılık alanındaki teknolojik gelişme ve değişimleri yakından görme fırsatına sahip olmuşlardır. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz “Çiftçilerimiz tarımsal üretimle ilgili fide, fidan, tohum, gübre ve sulama sistemleri, hayvan barınak sistemleri, kanatlı hayvancılık, teknolojileri, yem, hayvan besleme, balıkçılık, arıcılık, Tarım makine ekipmanları, evcil hayvanlar, hayvan sağlığı,  güneş ve biyogaz enerji sistemleri stantları gezerek bilgi sahibi olmuşlardır. Ayrıca gezinin düzenlenmesine destek veren Kırıkkale Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemal Karakoç’a ve Kırıkkale Ziraat Odası Başkanı Orhan Öztürk’e teşekkür etmiştir.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER