İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Sürücülere kış uyarısı

15 Kasım 2016 - 13:47 'de eklendi ve 290 kez görüntülendi.
Sürücülere kış uyarısı

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cemil Bora, kış mevsiminde alınacak tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu. Bora, “Sürücülerimiz kış koşullarında olumsuzluk yaşamaması için tedbirlerini almalıdır” dedi.

OLUMSUZLUKLA KARŞILAŞMAYIN

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cemil Bora, gün geçtikçe soğuyan kış koşullarına karşı sürücülere uyarılarda bulundu. Bora, “Kış mevsiminin başlaması ile birlikte oluşacak yağmur, tipi, kar yağışı, sis, buzlanma gibi olumsuz  hava ve yol koşulları sürücülerin görüş mesafelerini azaltmakta, araçların fren mesafesini artırmakta ve buna paralel olarak da trafik güvenliğini olumsuz yönde etkilemektedir” şeklinde konuştu.

GEREKLİ TEÇHİZATLAR ALINMALI

Bora, “Bu nedenle karayolu ulaşımında yaşanacak olumsuz hava ve yol koşulları dikkate alınarak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması ile huzur ve güven içinde seyahat edebilmelerini temin edebilmek amacıyla bazı tedbirlerin alınması mutlaka şarttır. Araçlarda gerekli teçhizatların bulundurulması teknik yönden bir eksik olmamasına dikkat edilmelidir” ifadesinde bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER