İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Sulakyurt festivali başlıyor

01 Eylül 2016 - 14:33 'de eklendi ve 866 kez görüntülendi.
Sulakyurt festivali başlıyor

Sulakyurt Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Şeyh Şami Hz. Anma ve III. Kavun Karpuz Festivali 9 Eylül’de başlayıp, 10 Eylül’de sona erecek.

FESTİVAL HEYECANI YAŞANIYOR

Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesinde iki gün boyunca çeşitli kültürel etkinlikler yapılacak.  Kavun ve karpuz ile ünlenen Sulakyurt’ta festival heyecanı yaşanıyor. Sulakyurt Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Şeyh Şami Hz. Anma ve III. Kavun Karpuz Festivali’ 9 Eylül’de başlayıp, 10 Eylül’de sona erecek.

ŞEYH ŞAMİ HZ. TÜRBESİ ZİYARET EDİLECEK

9 Eylül Cuma günü Cuma Namazı sonrasında Şeyh Şami Hz. Türbe ziyareti ile başlayacak olan program, Kur’an-ı Kerim Tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Şeyh Şami Hz. ve Sulakyurtlu Tarihçesi, Cumhuriyet Parkında ikramlar, Dolunay İlahi Grubu Konseri, çocuk oyun yarışmaları ve semazen gösterisi ile gün sona erecek.

KAVUN KARPUZ YARIŞMALARI YAPILACAK

Festivalin ikinci gününde (10 Eylül Cumartesi) ise saat 11.00’da Belediye önünden Mehteranla tören alanına kortej yürüyüşü yapılacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları gerçekleştirilecek. İkramların ardından Ankara Seymen alayı gösterisi düzenlenecek. Kavun karpuz yarışmalarının ardından Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve semah ekibi sahne alacak.

TÜM KIRIKKALE HALKI DAVETLİ

Festivalde iki gün boyunca Nazlı Öksüz, Ali Kımık, Nurhan İner, Erol İ. Eli ve Binnur Duru sahne alacak. Sulakyurtlular gerçekleşecek olan festivalde bir kez daha ilçede yetişen ve tadı ile ünlenen Sulakyurt Kavunu ve Sulakyurt Karpuzunu katılımcılara ikram edecek. Festivalle ilgili tüm hazırlıkları yaptıklarını belirten Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, festivale tüm Kırıkkalelileri beklediklerini söyledi.

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER