İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Staj problemi çözüldü

28 Eylül 2016 - 12:43 'de eklendi ve 813 kez görüntülendi.
Staj problemi çözüldü

MİLLETVEKİLİ CAN, SAĞLIK MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİN BEKLEDİĞİ MÜJDELİ HABERİ VERDİ

Geleceğin sağlık camiasının adaylarını yetiştiren Sağlık Meslek Liseleri’nin, stajlarıyla ilgili olan problemi çözüldü. Öğrencilere müjdeyi veren AK Parti Milletvekili Ramazan Can, “Özel ya da devlet okullarında okuyan öğrencilerimiz, geçmiş yıllarda yaşanılan problemi yaşamayacak” dedi.

SAĞLIK OKULLARIMIZ ÇOK DURUMDA

AK Parti Milletvekili Ramazan Can, ilimizde, Sağlık Meslek Liseleri oran açısından diğer illere göre fazla olduğunu belirterek, “Öğrencilerin Kamu Kurumlarında staj yapabilme imkânları sınırlıdır. Bu sınır nedeniyle yüzlerce öğrenci staj yapamaz duruma gelmiştir” dedi.

GEREKLİ ÖDENEK VE İMKANLAR SAĞLANDI

Can, konu hakkında yaptığı açıklamada şunlara değindi, “Hiç değilse ücret almadan staj yapma imkânı ise 5 yıl önceye kadar bu şekilde staj yapan öğrencilerin büyük bölümünün geriye yönelik dava açarak ücret talep etmesi özellikle Kamu Hastanelerini ciddi derecede sıkıntıya sokmuştur ve öğrencilerimiz staj yapamaz hale gelmişken, Sayın Valimizin ve üç milletvekili olarak bizlerin, Kırıkkale Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı, Halk Sağlığı, İl Sağlık, İl Milli Eğitim Müdürlerimiz ve Özel Sağlık Lisesi Müdürümüz Taki Kaplan’ın gayretleriyle gerekli ödenek ve imkân sağlanmıştır. Öğrencilerimiz artık staj yapabilecektir. Öğrencilerimize ve Kırıkkale’mize hayırlı olsun” dedi.

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER