İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Soğan ve pırasa festivali

21 Eylül 2016 - 0:15 'de eklendi ve 211 kez görüntülendi.
Soğan ve pırasa festivali

 

Kılıçlar Kasabası Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Çevre Derneği tarafından Kültür Bakanlığı Destekli 3. Geleneksel Soğan ve Pırasa Festivali Kılıçlar Köyünde yapıldı.

FAALİYETLER ANLATILDI

  1. düzenlenen Soğan ve Pırasa Festivali bu yıl da coşkuyla kutlandı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program, Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra Kılıçlar Kasabası Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Çevre Derneği adına yetkililer arafından dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

ÇEŞİTLİ İKRAMLAR YAPILDI

Festivalde birbirinden renkli kareler yerini aldı. Kılıçlardaki tarihi okulun Meydanını dolduran Kılıçlar köyü halkı ve civar köylerden gelen misafirler Ravza İlahi Grubu’nun Semazen gösterisi eşliğinde sahne aldığı programda duygu yüklü anlar yaşadı. Hediyeli yarışmaların düzenlendiği festivalde katılımcılara Dernek tarafından çeşitli ikramlar yapıldı.

HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ

Festivalde gramajda en ağır soğan ve pırasayı yetiştiren çiftçilere Kılıçlar Kasabası Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Çevre Derneği tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER