İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Sevgiye bağlı toplum

29 Eylül 2016 - 15:23 'de eklendi ve 195 kez görüntülendi.
Sevgiye bağlı toplum

HAYAT BOŞLUK KABUL ETMEZ PROJESİYLE, MADDE TUZAĞINA DÜŞEN GENÇLER KURTARILIYOR

Kırıkkale´de Sağlık İl Müdürlüğü ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından başarıyla uygulanan, tüm illere örnek gösterilen “Hayat Boşluk Kabul Etmez” isimli proje Sağlık Bakanlığı´nda yetkililere anlatıldı.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Projenin Bakanlığın dikkatini çektiğini ve Bakanlığa projeyle ilgili bir sunum yaptıklarını söyleyen İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun, “8 bakanlık temsilcilerinden oluşan uyuşturucu İle Mücadele Teknik Kurulunun Sağlık Bakanlığında Müsteşar yardımcımız başkanlığındaki toplantısına ilimizde başarı ile uygulanan “Hayat boşluk kabul etmez” projemizi sunmak üzere davet edildik. Toplantıya Halk Sağlığı Müdürümüzle beraber katıldık. Projemizi Bakanlık yetkililerine anlattık” dedi.

OLUMLU SONUÇLAR VERİYOR

Projenin ilgi ve kabul görmesinden dolayı memnun olduklarını söyleyen Dr. Uzun, “Projemizin uyuşturucu ile mücadele kurulu tarafından örnek olarak alınmasından memnun olduk. Projeden dolayı oluşan kazanımlarımızı ve önerilerimizi anlattık. Hükümetimiz tarafından orta ve uzun vadede uygulanacak çalışmalara azda olsa faydalı olacağı ümidiyle maddeye değil sevgiye bağlı bir toplum dileğiyle” şeklinde konuştu.

AŞAMA AŞAMA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Kırıkkale´den projeyi anlatmak amacıyla İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Feramiş Güngüneş, Kırıkkale Sağlık Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan ve projeyi sahada uygulayan personel katıldı. Projeyi Kırıkkale´de başarılı bir şekilde uygulayan ekip, aşama aşama çalışmaları ve neticeleri konusunda bilgi verdi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER