İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Şehitlerimizi unutmadılar

25 Eylül 2016 - 12:44 'de eklendi ve 280 kez görüntülendi.
Şehitlerimizi unutmadılar

ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN ANLAMLI PROGRAM

2016-2017 eğitim ve öğretim yılına hızlı bir giriş yapan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz darbe kalkışmasında yaşanılan olaylarda şehit düşenleri unutmadı.

MİLLETİMİZ DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin edebiyat öğretmenleri Fatma Kaymaz, Sevim Ünlü, Dilek Çetinkaya ve Anadolu 12/A sınıfı öğrencileri tarafından 15 Temmuz demokrasi zaferinde şehit düşenler törenle anıldı. Duygusal anların yaşandığı programda, öğrenciler tarafından darbe gecesinde milletin demokrasiden yana olduğu fotoğraflar ve videolar gösterildi.

MİLYONLARCA İNSAN MEYDANLARA İNDİ

Duygusal anların yaşandığı etkinliğe; okul yönetimi, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Düşmanlara karşı birlik ve beraberlik mesajının verildiği programda, gazi ve şehitlerimizi asla unutulamayacakları ifadesine de yer verildi. Etkinlik sonrası meslektaşları adına gazetecilere bilgi veren öğretmen Fatma Kaymaz, 15 Temmuz tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde askeri üniforma giymiş bir grup cuntacı terörist tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devletini, demokrasiyi ve milli iradeyi hedef alan haince bir darbe girişiminde bulunuldu. Ama milletimiz bunlara fırsat vermedi” dedi.

BİR HAKKIN TESLİMİ OLACAKTIR

Kaymaz, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hükümetimizin, güvenlik güçlerimiz ile halkımızın kahramanca mücadelesi sonucunda bu kanlı girişim engellenmiş, milletimizin direnişi ile demokrasimiz kazanmıştır. Bu manada, milletimizin kahramanlık öyküsünün bilinmesi, anlatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerekmektedir. Milletimizin söz konusu vatan olduğundan gücünün, iradesinin ve kararlığının çocuklarımıza ve gençlerimize öğretilmesi bir hakkın teslimi olacaktır” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER