İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Şehit Babacan, kabri başında anıldı

26 Eylül 2016 - 16:45 'de eklendi ve 375 kez görüntülendi.
Şehit Babacan, kabri başında anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve üyeleriyle birlikte Piyade Er Erkut Babacan Ankara Cebeci Askeri Şehitliğinde ailesi tarafından anıldı.

SİLAHLI ÇATIŞMA MEYDANA GELDİ

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Erkut Babacan hakkında verilen bilgiye göre, ”Şehit Piyade Er Erkut Babacan Bitlis İli Tatvan İlçesindeki Karakol baskınında PKK bölücü terör örgütü ile girilen silahlı çatışma sonucu 18 Eylül 2007 tarihinde şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bekar olan şehidimiz, Ankara Kocatepe Camiinden kaldırılarak düzenlenen Askeri törenle Ankara Cebeci Askeri Mezarlığında son yolculuğuna uğurlanmıştır” denildi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Dernek üyeleri ve Şehidimizin aile tarafından düzenlenen kabir ziyaretinde İlimiz Şehitlerinden Polis Özel Harekât Memuru Hakan Yorulmaz’ın babası İsmail Yorulmaz tarafından Kuran okundu ve dua edildi. İlimiz nüfusuna kayıtlı olup ta Cebeci Askeri Mezarlığına defnedilen diğer şehitlerin ailelerini ve kabirleri de ziyaret eden Şehit Gazi aileleri duygularına hâkim olamadılar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER