İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Şehit Ayhan, dualarla anıldı

17 Ekim 2016 - 13:12 'de eklendi ve 436 kez görüntülendi.
Şehit Ayhan, dualarla anıldı

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanlığı tarafından Jandarma Uzman Çavuş Ayhan Şahin, şehit oluşunun yıl dönümünde dualarla anıldı.

AİLESİNİ YALNIZ BIRAKMADILAR

Jandarma Uzman Çavuş Ayhan Şahin, şehit oluşunun yıl dönümünde düzenlenen törenle dualarla anıldı. İlk olarak Şahin’in baba ocağında ailesi tarafından yemek ikram edildi.

Programa dernek üyelerinin yanı sıra, Balışeyh İlçe Jandarma Komutanlığı personeli, Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu’nun eşi Hatice Hanımefendi de katıldı.

HAİNLER YÜREĞİMİZİ YAKTI

Kabir ziyaretinde konuşma yapan Dernek Başkanı Rıfat Öcal,“12.02.1972 tarihinde Balışeyh İlçesinde dünya gelmiş Süleyman ve Selvi çiftinin 9 çocuğundan birisidir. İlk ve Orta Öğrenimini Balışeyh’te Lise Öğrenimi Kırıkkale’de tamamlamıştır.1992 senesinde Vatani görevini tamamlamasına müteakiben İzmir –Foça ‘da Uzman Çavuş eğitimini tamamlayarak 1994 yılında Bingöl İl Jandarma Komutanlığı emrinde ilk görevine başlamıştır.

KUR’AN-I KERİM OKUNDU

14 Ekim 1995 tarihinde PKK terör örgütleri ile çıkan çatışmada Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Evli ve bir çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen törenle Balışeyh ilçe mezarlığına defnedilmiştir” dedi. Kabir ziyaretinde Balışeyh İlçesi Ballıbaba Camii din görevlisi Ramazan Demir tarafından Kuran’ı Kerim okundu. Şehit Ayhan Şahin ve bütün şehitlerimiz anısına dua edildi.

GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Dernek Üyeleri sırasıyla,26 Ağustos 2016 tarihinde Şırnak İli Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğüne yapılan saldırıda Şehit olan Polis Memuru Ferhat Bozkurt’un Işıklar Köyündeki kabrini, Kırıkkale Şehitliğini,28 Temmuz 2016 tarihinde Siirt İli Eruh İlçesindeki saldırıda şehit olan P.Uzm. Çvş. Osman Yıldırım ve 01 Ağustos 2016 tarihinde Yozgat’ta Şehit olan Polis Memuru Ali Tonga’nın Yahşihan İlçesi Mezarlığındaki kabirlerini ve 30 Ağustos 2015 tarihinde Şırnak İlinde Şehit olan Yılmaz Dikmen’in babasını geçirdiği rahatsızlıktan dolayı Kırıkkale Tıp Fakültesi Hastanesinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER