İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Şehit aileleri idam istedi

25 Kasım 2016 - 12:49 'de eklendi ve 300 kez görüntülendi.
Şehit aileleri idam istedi

Kırıkkale Vatan İçin Can Verenler Derneği üyeleri dernek binasında bir araya gelerek Milletvekillerine çağrıda bulundu. Birlik beraberlik toplantısında buluşan şehit aileleri 15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrasında yeniden gündeme gelen idam tartışmalarıyla ilgili milletvekillerine çağrıda bulunarak idamın biran evvel çıkartılmasını beklediklerini söylediler.

BİRLİK BERABERLİK TOPLANTISI

Vatan İçin Can Verenler Şehit Aileleri Derneği üyeleri birlik beraberlik toplantısında bir araya geldi. Dernek Başkanı Mümtaz Torunlu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından düzenlenen toplantıya Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Mustafa Çorumlu, Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, şehit aileleri ve gazeteciler katıldı. Çeşitli ikramların bulunulduğu toplantıda konuşan Dernek Başkanı Torunlu, amaçlarının şehit aileleri arasındaki birlik ve beraberliği muhafaza etmek olduğunu vurguladı.

İDAM BEBEK KATİLİNİ DE KAPSASIN

15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrasında yeniden gündeme gelen idam konusunda da açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Torunlu “Biz şehit aileleri olarak idamın getirilmesini istiyoruz. Bu beklenti yerine getirilirken yasanın geriye doğru işlemesinin de sağlanmasını bekliyoruz. Eğer ki yasa geriye doğru işlemezse idam bebek katilini ve binlerce şehidin katillerinin cezalandırılmaması demek. Yasanın bebek katilini de kapsayacak şekilde düzenlenerek çıkartılmasını bekliyoruz” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER