İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Şanlı ordumuzu destekliyoruz

26 Ağustos 2016 - 15:14 'de eklendi ve 230 kez görüntülendi.
Şanlı ordumuzu destekliyoruz

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun, düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Suriye’nin Halep kentine bağlı Celabrus bölgesine yapılan askeri harekâta ilişkin değerlendirmede bulunan Vurgun, “Her ülke kendi sınırlarını korumak mecburiyetindedir. Şanlı ordumuza destek verip, dua etmeliyiz” diye konuştu.

SALDIRILAR 15 TEMMUZ’UN DEVAMI

Canlı bomba saldırılarına değinen Vurgun, bütün saldırıları lanetledi ve bütün yerel ve küresel terör örgütlerinin Türkiye’yi hedef aldığına dikkat çekti. Millet olarak büyük bir ihanetin ve kanlı bir kuşatmanın hedefinde olunduğunu belirten Vurgun, “DHKP-C başta Ordu ilimiz olmak üzere, Giresun’u, Trabzon’u hedef almış, Karadeniz’deki milliyetçi duyguları tahrik etmeye çalışıyor.

FİTİLİ ATEŞLENMEYE ÇALIŞILIYOR

“PKK zaten yıllardır Diyarbakır’ı, Hakkâri’yi, Şırnak’ı, Cizre’yi mesken tutmuş durumda. IŞİD Hatay’da, Gaziantep’te, tarihin en korkunç canlı bomba eylemlerini gerçekleştiriyor. En son Elazığ ve Gaziantep’i hedef alan saldırılar dikkate alındığında Türkiye’de bir iç savaşın zemini oluşturulmaya ve fitili ateşlenmeye çalışılıyor. Son saldırılar bu yönüyle 15 Temmuz’un devamıdır.  15 Temmuz’da başarılamayan iç savaş tahriki, şimdi Elazığ gibi, Antep gibi stratejik şehirler hedef alınarak gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. “

SUÇU ÜST AKILA ATARAK GEÇİŞTİREMEYİZ

Terör saldırılarının neticesinde bazı gerçeklerin göz ardı edilemeyeceğinin altını çizen Vurgun, içi boş rutin ifadelerde olayların geçiştirilemeyeceğini ifade etti. Tüm bunlar yaşanırken içerde de kritik bir süreçten geçildiğini dile getiren Vurgun, “Bu hain kuşatmayı; ‘terörün belini kıracağız’, ‘hesabını soracağız’, ‘kimse Türkiye’nin gücünü test etmeye kalkmasın’ gibi içi boş rutin ifadelerle geçiştiremeyiz.  Suçu sadece üst akıla, dış güçlere, karanlık mihraklara yıkarak da işin içinden sıyrılamayız.”

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER