İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

ŞAİRE AYŞE TEKİN BENİM İÇİN DİYOR Kİ

22 Kasım 2016 - 8:51 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.
ŞAİRE AYŞE TEKİN BENİM İÇİN DİYOR Kİ

      Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği (Kıyşad’ın) toplantısında tanıdım Şaire Ayşe Tekin kardeşimi. Şiirlerini, sazını, sesini, sözünü büyük bir keyifle dinledikten sonra öğretmen olduğunu öğrendim. Önemli, öğretici bir usta ile biraz geç tanışmış olmanın eksikliğini her ikimizde kabul ettik. Dahası: Eksikleri telâfi etmeye, birlikte dayanışma içinde olmaya, artık bundan böyle ve bundan sonra birlikte iyi ve güzel şeyleri yapabileceğimiz noktasında görüş birliğine vardık. Zira ikimizde de  “Bir elin nesi var; iki elin sesi var” kanaati oluştu. Hayırlısıyla eğitim-kültür adına iyi şeyler yapmayı arzuluyoruz. İnşallah mahcup olmayız.

Şaire Ayşe Tekin kardeşimin on parmağında onlarca marifet var: Doğruya-doğru: Öğretmen olması nedeniyle adeta bir ekol… En başta gelen görevi: İyi bir anne… Şimdilerde, anne-anne, büyük anne, hanımanne.  Ayrıca Şaire Ayşe Tekin olarak durmadan-dinlenmeden yazıyor.  Yüzlerce şiiri var. Şarkı sözü yazıyor. Kendi yazdıklarını şarkı ve türkü formunda kendisi besteliyor… Ne denir üretici olana! Haydi rastgele…

İçinden gelmiş benim için de bir şiir yazmış. Dostlarla paylaşmak da bana düştü. Şaire Ayşe Tekin bakınız ne diyor “Duran Erdoğan Abimiz” başlıklı şiirinde:

 

DURAN ERDOĞAN ABİMİZ

 

Tatlı dilli güler yüzlü,

Sevecendir O’nun özü,

Kırşehir’in gören gözü,

Duran Erdoğan Abimiz.

***

Sayısız yazılar yazar,

Kültüre hizmetler yapar,

İnsanlığa iyilik sunar,

Duran Erdoğan Abimiz.

***

Dernekte tanıdım O’nu,

Bulmuştu zaten yolunu,

Bizlere kol kanat oldu,

Duran Erdoğan Abimiz.

***

Ayşe Sen ne şanslı ozansın,

Bilgelerin yanındasın,

Eserlerin ebedî kalsın,
Duran Erdoğan Abimiz.

 

Ayşe TEKİN 12.10.2016

 

Sözün özü: Eğitim ve Kütürde marka şehir: Kırşehir, diyerek, toprağından onur duyanlara müjdeler olsun. İyi ki Kırşehir’de Ayşe Tekin gibi kültür elçileri gönül dostlarımız var. Maharetlerini ve üstün meziyetlerini yukarıda sıraladığım Şaire Ayşe Tekin’i tebrik edip, kutluyorum. Gönlüne, yüreğine sağlık.  Rabbim yar ve yardımcısı olsun.

      Hoşça kalınız.

 

Duran ERDOĞAN

Kırşehir Anekdotları Yazarı

e.posta: duranerdogan1947@gmail.com

http://www.duranerdogan.com

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER