İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Sabah namazında buluştular

16 Ekim 2016 - 10:46 'de eklendi ve 216 kez görüntülendi.
Sabah namazında buluştular

 

Kırıkkale İl Müftülüğü tarafından başlatılan ‘Sabah Namazında Buluşuyoruz’ etkinliği devam ediyor. Nur Camii’nde namaz kılmaya gelen gençleri yalnız bırakmayan Vali İlker Haktankaçmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, vatandaşlara çorba ikramında bulundu.

NAMAZ ÖNCESİ HADİS SOHBETİ

Gençlere namaz sevgisini aşılamak amacıyla İl Müftülüğü tarafından başlatılan ‘Sabah Namazında Buluşuyoruz’ etkinliği, Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın da katılımıyla gerçekleştirildi. Program, namaz öncesi İl Müftüsü Bekir Gerek’in hadis sohbetiyle başladı.

ALLAH’IN RAHMETİ YAĞIYOR

İl Müftüsü Bekir GEREK camilerde sabah namazı buluşmalarının Diyanet İşleri Başkanlığının önemli bir projesi ve İl Müftülüğünün de önemli bir faaliyeti olduğunu belirtti. Gerek, ”Camilerde sabah namazı buluşması aynı zamanda rabbimizin rahmetinin sağanak sağanak yağdığı seher vaktinde Allah’ın evinde buluşmaktır”

CEMAATE ÇORBA İKRAM EDİLDİ

Sabah namazı ve Nur Camii Müezzin Kayyımlarının yaptığı özel tesbihat ile devam eden programın akabinde Vali İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve İl Müftüsü Bekir Gerek tarafından cemaate çorba ikram edildi.

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER