İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Özgürlüğün savunucusudur

11 Ocak 2017 - 18:42 'de eklendi ve 196 kez görüntülendi.
Özgürlüğün savunucusudur

Kırıkkale Esnaf Sanatkârlar ve Odaları Birliği Başkanı Süleyman Köstekli, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle açıklamalarda bulundu. Köstekli, “Gazeteciler, farklı görüşlerin yaşama hakkı’ temelinde icra eden gazeteciler Türkiye’de özgürlüğün en büyük savaşçılarıdır” dedi.

YASANIN YÜRÜRLÜĞÜ GİRDİĞİ GÜN

’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Kırıkkale Esnaf Sanatkârlar ve Odaları Birliği Başkanı Süleyman Köstekli açıklamalarda bulundu. Köstekli, “10 Ocak 1961, gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştiren, ileri haklar getiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği gündür. Çalışan gazeteciler günü ya da ‘bayramı ’olarak da adlandırılır” dedi.

EN BÜYÜK PAY SAHİBİDİRLER

Köstekli, “Mesleğini, iki evrensel ilke olan ‘Halkın doğru haber alma hakkı’ ve ‘düşünce ve ifadelerin yayılması, farklı görüşlerin yaşama hakkı’ temelinde icra eden gazeteciler Türkiye’de özgürlüğün en büyük savaşçılarıdır. Bu vesileyle, doğru bilginin halka ulaşmasını sağlayan, meslek ilkelerine sadakatle bağlı olan, Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde aydınlık yarınlara ulaşmasına katkı sunan basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER