İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Onlara yaşam borçluyuz

23 Kasım 2016 - 15:18 'de eklendi ve 398 kez görüntülendi.
Onlara yaşam borçluyuz

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Kızık, “Onlara yaşam boyu borçlu olduğumuzu bir an bile unutmuyoruz” dedi.

ÖĞRETMENDEN SONRA GELİR
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık açıklamalarda bulundu. Kızık, “ Toplumun her bireyinin yaşamına yön veren öğretmenlerimizi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde saygı ve şükranla anıyor, onlara yaşam boyu borçlu olduğumuzu bir an bile unutmuyoruz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhurbaşkanı bile öğretmenden sonra gelir” anlayışı ile inşa ettiği eğitim sistemimiz ve bu sistemin baş tacı öğretmenlerimiz son yıllarda olduğu gibi bu yıl da 24 Kasım tarihini buruk bir şekilde karşılamaktadır” dedi.

BÜYÜK VEBAL ALTINDADIR
Kızık, “Bugün öğrencisi ve öğretmeni ile birçok sorunun yaşandığı eğitim sistemimiz maalesef sürdürülebilirliğini kaybetmiştir. Unutulmamalıdır ki, öğretmenler sadece bir meslek icra etmemekte, memlekete ve geleceğe yön vermektedirler. Öğretmenlerimize hak ettikleri değeri vermeyen iktidar yetkilileri, öğretmenlerimizin memlekete hizmetlerine saygı duymayarak ve onları hiçe sayarak büyük vebal altındadır. Bir an önce ülkemizin geleceği ve emeğe olan saygı adına öğretmenlerimizin çalışma koşullarının düzenlenmesi, yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi gerekmektedir. CHP ilçe başkanı olarak tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü büyük bir şükranla kutluyorum” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER