İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Önemli yatırımlar alacağız

17 Ağustos 2016 - 17:47 'de eklendi ve 1527 kez görüntülendi.
Önemli yatırımlar alacağız

 

 

BAŞBAKAN YILDIRIM: “KIRIKKALE’NİN YATIRIM ALMASI İÇİN SUNULAN DOSYA İLE YAKINDAN İLGİLENECEĞİM”

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara’da düzenlediği toplantıda 81 il yöneticilerini ağırladı. Kırıkkale Milletvekilleri ve İl Yöneticileriyle bir araya gelen Yıldırım, Kırıkkale hakkında kendisine sunulan dosya ile yakından ilgileneceğini söyledi.

KÖY YOLLARI YAPILACAK

AK Parti Kırıkkale Milletvekilleri Ramazan Can, Abdullah Öztürk, Mehmet Demir, Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya geldiler. Burada Milletvekillerinden Kırıkkale’nin sorunları ve yapılması planlana dosyayı teslim alan Yıldırım, kendisinde sunulan bu dosya ile yakından ilgileneceğini söyledi.

20 MİLYON KAYNAK BULUNDU

Ziyaret hakkında gazetemiz muhabiri Ahmet Gökdemir’e açıklamalarda bulunan Milletvekili Can, Başbakan Yıldırım’a Kırıkkale’nin acil ihtiyaçları olan sorunların yer aldığı bir dosya sunduklarını dile getirdi. Köy yollarının yapılması için 20 Milyon TL kaynak bulunduğunu söyleyen Can, “Bu yolların yapılmasına Karayolları gerekli desteği sağlayacak. Şuanda bu durum protokol aşamasında” dedi

ASKERİ BİRLİK TALEBİ İLETİLDİ

Son günlerde Kırıkkale’nin de gündeminde olan askeri birliklerin taşınması konusunun da ziyarette gündeme geldiğini vurgulayan Can, “Başbakanımız askeri birlikleri şehirlere değil, şehir dışına taşıması istediğini söyledi. Bizlerde Kırıkkale’de daha önceden askeri tugayın olduğunu ve gelmesi durumunda Kırıkkale’nin ekonomisinin güçleneceğini ilettik. Askeri birliklerin yakın illere değil, uzaklara gönderilmesi planlanıyor. Bizlerde Kırıkkale’nin buna ihtiyacı olduğunu söyledik. Şuanda kapılar tam kapanmadı. Gelişmeleri takip edeceğiz” ifadesinde bulundu.

OTOBAN YATIRIMA ALINDI

Dosyanın içerisinde Ankara-Kırıkkale- Samsun otobanı yatırımının da yer alacağını belirten Can, Başbakan Yıldırım’ın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından bu projenin yatırım kapsamına alındığını dile getirdiğini ifade etti. Can, “Ankara-Delice kavşağı da en kısa zamanda yapılacak. Organize Sanayi Bölgelerinin doğalgaza kavuşması için de gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

GEREKLİ TALİMATLARI VERDİ

Başkentte Başbakan Binali Yıldırım’ın çalışma ofisinde gerçekleşen toplantıda tam anlamıyla Kırıkkale masaya yatırıldı. Kırıkkale’de devam eden kamu yatırımlarının son durumu hakkında bilgi alan Başbakan Yıldırım, hem devam eden çalışmaların biran evvel tamamlanması, hem de yeni yatırımlar konusunda çeşitli talimatlar verdi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER