İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Olağanüstü dönemden geçiyoruz

21 Ağustos 2016 - 13:38 'de eklendi ve 345 kez görüntülendi.
Olağanüstü dönemden geçiyoruz

 

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun, parti il binasında haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi. İktidar tarafından ‘Torba Yasaya’ konulan özelleştirme maddesine sert tepki gösteren Vurgun, “Türkiye, olağanüstü bir dönemden geçiyor. Saadet Partisi olarak böyle bir dönemde,  ülkenin birlik ve beraberliğini sağlamak için milletimizin yanındayız” dedi.

DÜZENLEMEYİ DESTEKLERİZ

Saadet Partisi İl Binasında haftalık olağan basın toplantısını düzenleyen Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun, Meclis’e sunulan torba yasa ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin olağanüstü bir dönemden geçtiğini, Saadet Partisi olarak böyle bir dönemde,  ülkenin birlik ve beraberliğini sağlayacak, bu milletin kardeşliğine katkı yapacak her türlü adımı desteklediklerini ifade eden Vurgun, ”Devletin içine yerleşmiş ihanet şebekelerinin tasfiyesi için yapılacak her türlü düzenlemeyi destekleriz.

KAPILARINA KİLİT VURULACAK

Meclis’e sunulan ve devletin kurumlarının Özelleştirme İdaresine devredilmesine yönelik yasa maddesini “Siyasi Fırsatçılık” olarak niteleyen Vurgun, torba yasaya yönelik eleştirilerde bulundu. Vurgun, şunları kaydetti: “Artık buna Torba demek de mümkün değil, çünkü daha çok çuvala benziyor. Ve yine çünkü ne bulmuşlarsa atmışlar içine. Ülkenin 200 yıllık, 300 yıllık kurumlarının bütün malları; hatta masasından sandalyesine kadar satışa çıkarılacak ve sonunda kapılarına kilit vurulacak.

EN BÜYÜK ÖRNEĞİ TEŞKİL EDİYOR

Türkiye’nin bin düşünüp bir adım atması gereken bir dönemden geçtiğinin altını çizen Vurgun, bugün ise tersine atılan adımların hiç düşünülmeden atıldığını, torba yasanın ise buna bir örnek olduğunu belirtti. Torba yasanını Meclis’ten hızlıca geçmesi yönünde çalışmalar yapan hükümetin tavrını da eleştiren Vurgun, “ Devletin bütün devasa kuruluşları bu yüzden özelleştirme idaresine devrediliyor” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER