İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Okullarda güvenlik önlemi

23 Eylül 2016 - 0:18 'de eklendi ve 314 kez görüntülendi.
Okullarda güvenlik önlemi

İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte alınan tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu. Müdür Onar, “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için gerekli çalışmalara aralıksız devam edilmektedir” dedi.

ASIL HEDEFLERİ GENÇLERİMİZ

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, okul çevrelerinde alınan güvenlik önlemleri hakkında açıklamalarda bulundu. Onar, “Okul çevresinde şiddetin önlenmesi, özellikle giriş ve çıkış saatlerinde okulların çevresinde olması muhtemel kavga, taciz vb. olayların önüne geçilmesi, okulların çevresinde toplanan kişilerin kimlik kontrollerinin yapılıyor” ifadesinde bulundu.

ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Onar, açıklamasında şunlara değindi; “Okul ile ilişiği olmayan işsiz, güçsüz, boşta gezen kişilerin okul çevrelerini mesken tutmalarının önüne geçilmesi, bu kişilerden öğrencilerimize gelebilecek her türlü tehdit ve tehlikenin engellenmesi, uyuşturucu satıcılarının asıl hedefinin gençlerimiz okul çevrelerinde uyuşturucuyla mücadele yapılması, yasa dışı faaliyet gösteren ideolojik ve bölücü örgütlerin gençlerimizi kandırmalarının engellenmesi, okulun yakın çevresinde bulunan umuma açık yerlerde çalışmalarımız devam ediyor.”

UZAKLAŞTIRICI VE CAYDIRICI OLMASI

“İnternet kafeler, elektronik oyun salonları ile park ve bahçelere yönelik denetimlerin arttırılması amacıyla Valilik Makamının 25/02/2013 tarihli oluru ile; okul bahçesinde, çevresinde ve okul dış kapısı önünde, okul öğrencisi olmayan, okulla ilişiği bulunmayan, okul öğrencisi olup ders saatlerinin dışında okulda bulunmaması gereken öğrenci veya şahısların okul çevresinden uzaklaştırılmasının daha etkin ve caydırıcı olması amacıyla 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 32. Maddesi gereğince yasal işlem yapılabilmesi için, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 1 l/C maddesi gereğince Valilik Kararının alınması uygun görülmüştür. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için gerekli çalışmalara aralıksız devam edilmektedir” dedi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER