İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Okullar dezenfekte ediliyor

18 Ekim 2016 - 19:42 'de eklendi ve 311 kez görüntülendi.
Okullar dezenfekte ediliyor

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlamasının ardından Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, okullarda ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Havaların soğumasıyla birlikte gribal enfeksiyonların yayılmasına karşın önlemler alındı.

HASTALIKLARA KARŞI TEDBİR

Yatırım amaçlı çalışma gerçekleştiren Kırıkkale Belediyesi, eğitim alanında da çalışmalarını sürdürmeyi ihmal etmiyor. Okul çevrelerine güzelleştirme çalışması gerçekleştiren belediye, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlamasının ardından okullarda dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

115 OKULDA GERÇEKLEŞECEK

Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bakteri, virüs gibi mikroorganizmaların okulların depo, lavabo ve tuvaletlerinde ilaçlama çalışması yapıldı. Kırıkkale genelinde bulunan 115 okulda gerçekleştirilecek olan bu çalışma ile birlikte salgın hastalıklar ve mikropların yayılmasını önlenmiş olacak.

SERVİS ARAÇLARI DA İLAÇLANIYOR

Bakteri ve virüs gibi mikroorganizmalara karşı etkili olan dezenfektanın insan sağlığına olumsuz bir etkisi bulunmuyor. Ayrıca okullardaki dezenfekte çalışmasının ardından servis araçlarının ilaçlama çalışması başlatılacağı bilgisi verildi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER