İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Muhtarlık göl için talip oldu

13 Ekim 2016 - 19:40 'de eklendi ve 188 kez görüntülendi.
Muhtarlık göl için talip oldu

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesi Karahametli köyü muhtar ve encümenleri Kapulukaya barajı gölünün etrafında bulunan sahilin sahipsiz kaldığını, muhtarlık olarak işletmesine talip olduğunu açıkladı.

DSİ VE ÖZEL İDAREYE GEÇTİ

Edinilen bilgiye göre Karaahmetli Kasabalıktan köy statüsüne düşürüldüğünden beri hizmet yapılmaya devam edildiği, ancak göl ve parkın işletmesinin DSİ ve özel idareye geçtiğini bildirildi. Karaahmetli Köy muhtarı Muzaffer Sarıtaş ise ’’Köy tüzel kişiliği ile ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını köyün Şehitlik parkı ile sahil yolu asfaltını yaptırdıklarını ileterek devam etti’’ göreve geldiğim günden beri demokratik bir muhtarlık seçiminden sonra belediye binası bize tahsis edildi.

YÖNETİCİLERİMİZ DESTEK SAĞLIYOR

Ayrıca Valimiz, Bahşılı Kaymakamımız, Özel idare müdürümüzün destekleri ile köy içerisine bir su deposu kazandırdık. Ayrıca il genel meclis başkanı ve üyeleri gayretleri ile sahil yoluna gelişli gidişli olmak kaydıyla, 14 km soğuk asfalt yapıldı. Köy meydanındaki parka şehit Mikail Dönmez’in ismini vererek tekrar elden geçirip güzel bir yarım kemer yaptırdık. Daha önceden hibe yolu ve bazı vatandaşlarımızın katkısı ile bir kepçe almıştık. Şimdi sahil kıyısında olan piknikçilerin akınına uğrayan göl kıyısı işletmesini muhtarlık heyetimize tahsis edilmesini arzu ediyoruz” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER