İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Mücadelemiz bitmedi

22 Eylül 2016 - 12:43 'de eklendi ve 334 kez görüntülendi.
Mücadelemiz bitmedi

VALİ HAKTANKAÇMAZ: “KURUNUN YANINDA, YAŞIN DA YANMAMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Kırıkkale Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve gazetemiz imtiyaz sahibi Ramazan Çetin’i makamında ziyaret etti. 15 Temmuz darbe gecesi basın yayın organlarının önemli bir duruş sergilediğini belirten Haktankaçmaz, “Kurunun yanında, yaşın da yanmaması için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

YAKINDAN TAKİP EDİYORUM

Gazetemizin 33. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Kırıkkale Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve gazetemiz imtiyaz sahibi Ramazan Çetin’i makamında ziyaret etti. İL Gazetesi’nin yaptığı yayınlarını takip ettiğini söyleyen Haktankaçmaz, “Sizin duruşunuz her zaman Kırıkkale’nin yararına olan bir duruştur. Bu kapsamda emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadesinde bulundu.

BASININ ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK

Türkiye’nin 15 Temmuz’da önemli bir badire atlattığına dikkat çeken Haktankaçmaz, “Medyamızın önemli bir yere sahip olduğunu o gün bir kez daha görmüş olduk. Çünkü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, basın yoluyla vatandaşlarımıza seslenmesi ve meydanlara davet etmesi, bu darbe kalkışmasının olumsuz şekilde sonuçlanmasına yol açmıştır” şeklinde basının önemini özetledi.

KİŞİLER GEÇİCİ, KURUMLAR KALICIDIR

Kırıkkale’nin yatırım alması ve yol gösterici olması kapsamında İL Gazetesi’nin yaptığı çalışmasında emeği geçenleri tebrik ettiğini söyleyen Haktankaçmaz, “Kişiler geçici, kurumlar kalıcıdır. 33 yıllık bir birikim olarak insanlara önemli yol göstermiş olduğunu göstermiş oldunuz. 15 Temmuz gecesi, sizlerin ve Kırıkkale’nin ortaya koyduğu duruş takdirin ötesinde bir duruş. İlk saatler itibariyle zaten meydan hareketlenmeye başlamıştı. Bu hareketlilik, Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla meydanlar doldu” diye konuştu.

AİLELERİYLE HELALLEŞEREK ÇIKTILAR

Türkiye genelinde milyonlarca insanın evlerinde abdestini alıp, aileleriyle helalleşerek meydanlara indiği sözlerine dikkat çeken Haktankaçmaz, “Hainlerin darbe planı gerçekleşmiş olsaydı bizler şuanda burada oturuyor olamazdık. Günlük yaşantımız devam etmeyecek, ülkemiz bazı dış güçlerin himayesi altında kalacaktı. Allah’a şükürler olsun ki; milletimiz meydanlara inerek vatanına sahip çıktı” şeklinde konuştu.

HER ZAMAN ADALETLİ DAVRANIYORUZ

Darbe kalkışmasının ardından Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de operasyonların sürdüğünü ifade eden Haktankaçmaz, “Yaşın yanında kurunun da yanmaması için mücadelemiz hassasiyetli şekilde devam ediyor. Çünkü bizler devletiz. Her ne konu olursa olsun adaletli şekilde davranıyoruz. Bu mücadele bitmedi. Bu mücadeleyi bırakırsak o gaziler ve şehitlerimize ihanet etmiş oluruz” ifadesinde bulundu. Haktankaçmaz, daha sonra Başkan Çetin’den gazetenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER