İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Minik öğrencilerden vefa

23 Eylül 2016 - 15:25 'de eklendi ve 322 kez görüntülendi.
Minik öğrencilerden vefa

 

Gürler İlköğretim Okulu Müdürü Ercan Ayan, öğretmen arkadaşları ve bir grup öğrenci ile beraber Şehit aileleri ve Gazileri Derneklerinde ziyaret ederek manevi destek verdiler.

SORULARINI CEVAPLANDIRDI

Düzenlenen ziyaretten memnuniyetlerini dile getiren Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal, dernek faaliyetleri hakkında öğrencilere bilgi verdi. Öğrencilerin Şehitlik ve Gazilik hakkındaki sordukları soruları da cevaplandırdı.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Ziyarette konuşma yapan Okul Müdürü Ercan Ayan, “Aziz Şehitlerimizin hatıralarını saygı ile yad etmek, ailelerinin ellerini öpmek ve manevi destek vermek, kabirleri başında birer Fatiha okumak ve öğrencilerimizi vatan ve bayrak aşkıyla yetiştirmelerine katkı sağlamak amacı ile bugün sizleri ziyaret etmek istedik. Ziyaretimiz vesilesi ile bütün Şehitlerimizi bir kez daha anıyor, manevi huzurlarında eğiliyoruz. “

KABİRLERİNE KARANFİL BIRAKILDI

Daha önceden Dernek tarafından basımı gerçekleştirilen Kırıkkale Şehitler Albümü ve Derneğin Faaliyetlerini içeren Dergi Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Okul adına Okul Müdürü Ercan Ayan’a ve ziyarete gelen öğrencilere hediye edildi. Dernek ziyareti sonrası Kırıkkale Şehitliği ziyaret edilerek Şehit kabirlerine karanfil bırakıldı. Şehit analarının ellerini öpen öğrencilere Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehitlik hakkında da bilgi verildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER