İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Minik öğrenciler Kızılay Haftasını kutladı

03 Kasım 2016 - 13:28 'de eklendi ve 305 kez görüntülendi.
Minik öğrenciler Kızılay Haftasını kutladı

29 Ekim-4 Kasım Kızılay haftası etkinlikleri kapsamında Kızılırmak Şehit Volkan Pilavcı Anaokulu, okulda düzenledikleri seminerle Kızılay haftasını kutladı.

Kızılay hakkında bilgi verildi

Okulda düzenlenen programa öğretmenler ve 235 öğrencinin tamamı katıldı. 5 yaş gurubu öğrenci velileri Dr.Hakan Kılıç ve Yater Kaplan’ ın öncülüğünde, Kızılay görevlisi Asım Olgun tarafından öğrencilere Kızılay’ın kuruluş amacı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. İlkyardım konusunda örnekler verilerek minik öğrencilerin anlayacağı şekilde anlatıldı.

Kızılay’ın amacı öğretildi

Slayt film ve sunumlar ile bilgilendirilen öğrenciler ayrıca Gizemli Maceracı isimli eğitici bir de video izlediler. Kızılay yetkilisi ve öğretmenler tarafından minik öğrencilere broşürler dağıtıldı. Okul girişine kurulan minik Kızılay çadırına girerek eğlenen öğrenciler hem Kızılay’ın amaçlarını öğrendi, hemde neler yaptığı konusunda bilgilendirildi.

İnsanlık için çok önemli

Okul Müdürü Şengül Doğan ve Müdür yardımcısı Fatma Aslan da öğretmenlerle beraber öğrencilerle tek tek ilgilenerek yardımcı olup Kızılay ın yardımlaşma için, Dünya barışı için, İnsanlık için Depremlerde, Savaşlarda, doğal olaylarda insanların yardımına koşmanın ne kadar önemli olduğunu anlattılar.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER