İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Milletin gücünü herkes gördü

21 Ağustos 2016 - 13:41 'de eklendi ve 293 kez görüntülendi.
Milletin gücünü herkes gördü

DERNEK BAŞKANI AĞA PEHLİVANLI: “HAİNLERİN EN AĞIR CEZAYI ÇEKMESİ GEREKİR”

Kırıkkale Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ağa Pehlivanlı,15 Temmuz Cuma gecesi yaşanılan darbe kalkışmasında bulunan FETÖ’cü hainlerin en ağır cezayı alması gerektiğini söyledi. Pehlivanlı, “Kırıkkale’de bulunan muhtarlar olarak idam cezasının gelmesini istiyoruz” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK SERGİLEDİK

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin emir-komutası dışında hareket ederek, kendi halkına kurşun sıkan FETÖ’cü hainlere, Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ağa Pehlivanlı tepki gösterdi. Pehlivanlı, bu darbe kalkışmasında bulunan kişilerin en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyerek, “Kırıkkale’de bulunan muhtarlar olarak idam cezasının gelmesini istiyoruz” ifadesinde bulundu.

ÇANAKKALE DESTANINI YAZDI

Hükümet yetkililerine çağırıda bulunan Başkan Pehlivanlı, idam cezasının geri gelmesini istedi. Konu hakkında Pehlivanlı “Türk halkı ikinci kez Çanakkale destanı yazdı. İşte 15 Temmuz’da meydanlara inerek gücünü bir kez daha gösterdi.  Bizde Tüm Muhtarlar Derneği olarak ilk günde itibaren Cumhuriyet Meydanında demokrasi nöbeti tutuk. Buradan tüm siyasi ve bürokrasimizdeki yetkililerimize sesleniyorum, idam meclise gelsin ve tüm vekiller onaylasın” dedi.

TEK YÜREĞİZ VE AYAKTAYIZ

Pehlivanlı,  “15 Temmuz Cuma gecesi itibariyle din, dil ve ırk ayrımı yapmadan hep birlikte meydanlara indik.  Belki de bu davranış dünyaya örnek oldu. Dünyadaki bütün insanlara Türkiye’de yaşanan bu olaylar cesaretlendirdi. Millet olarak tek yüreğiz ve ayaktayız. 15 Temmuz akşamında, aziz milletimizin gücü tankın gücünü yenmiştir ” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER