İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Mesleklerine adım attılar

24 Kasım 2016 - 18:37 'de eklendi ve 321 kez görüntülendi.
Mesleklerine adım attılar

Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından mesleklerine ilk adımı atmaya hak kazanan öğrenciler, hekimliğin sembolü olan beyaz önlüklerini giydiler. Renkli görüntülerin de yaşandığı etkinlikte bazı anne ve babalar, çocuklarının mutlu gününde duygusal anlar yaşadılar.

AİLELERİ YALNIZ BIRAKMADI

Diş Hekimliği Haftası dolayısıyla Şehit Ahmet Özsoy Konferans Salonu’nda Diş Hekimliği Haftası Kutlama ve Beyaz Önlük Giyme töreni düzenlendi. Törene Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çağlayan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Erdemir, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk konuşmayı yapan Diş Hekimliği Fakültesi öğrenci temsilcisi Ömer Alper Eralp, maddi ve manevi olarak zorlu bir eğitim sürecinden geçtiklerini belirterek bugünlere ulaşmalarında emeği geçen ailelerine, hocalarına ve üniversite yönetimine teşekkür etti.

BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞTURACAKTIR

Prof. Dr. Ekrem Yıldız, “Türkiye’ nin fiziki olarak en büyüğü olan ve inşallah önümüzdeki süreçte donanım olarak da en donanımlı olacak fakültelerinden birindeyiz. Kırıkkale Üniversitesi ülkemizde adından söz ettiren bir üniversite olma yolunda hızla ilerliyor. Üniversitemizde bulunan sağlıkla ilgili bölümler istihdam ettiği insan kaynağıyla, donanımı ve önemi itibariyle öne çıkan bölümler olmaya başladı.”

MEMNUN EDEREK GÖNDERMELİYİZ

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerimiz bundan sonraki süreci uygulamalı olarak hocalarımızın eşliğinde, hastaların başında geçirecekler. Hastalarımıza kendi annemizin, babamızın, çocuklarımızın tedavisini yapıyor gibi yaklaşmalıyız. Hastalara çok yakın alaka göstermeliyiz ve hastayı memnun ederek göndermeliyiz” dedi. Öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Rektör Yıldız, “Sağlık eğitimi zorlu bir süreç. Bu süreçte ailelerin sevgisi ve merhameti çocuklarımızı başarıdan başarıya koşturacaktır. Bu programın yapılmasında emeği geçen dekanımıza, hocalarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER