İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Madde bağımlılığıyla mücadele

11 Ekim 2016 - 20:50 'de eklendi ve 210 kez görüntülendi.
Madde bağımlılığıyla mücadele

Gençlerin zehir tuzağına düşmemesi için çalışma gerçekleştiren Halk Sağlığı Müdürlüğü, aile hekimlerine yönelik eğitim gerçekleştirdi. Müdür Feramiş Ender Güngüneş, “Madde kullanan gençlerimiz, kendilerini daha fazla zehirlemeden onları kurtarmalıyız” dedi.

BİREYLERİ ETKİLİYOR

Halk Sağlığı Müdürlüğü Tütün ve diğer bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele birimi tarafından aile hekimlerine yönelik eğitim gerçekleştirildi. Konu hakkında bilgi veren Müdür Güngüneş, “Uyuşturucuyla Mücadele Acil Eylem Planı ve Ulusal Tütün Kontrol Programı Eylem Planı kapsamında Bağımlılık ile Mücadele konusunda; özelikle uyuşturucu bağımlısı bireyi nasıl etkilediği anlatıldı” dedi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Güngüneş, “Madde kullanan bireyin beraberinde ailesini ve toplumun geleceğini biyolojik etkenleri anlatıldı. Psikolojik, sosyal ve ekonomik yönlerden tehdit eden  “Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadelede”  ilimizde bulunan tüm Aile Hekimlerine yönelik Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda eğitim verilerek, gereken çalışmaların önemli şekilde devam etmesi vurgusu yapıldı” ifadesinde bulundu.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER