İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Kutsal topraklara uğurlandılar

29 Ağustos 2016 - 13:41 'de eklendi ve 256 kez görüntülendi.
Kutsal topraklara uğurlandılar

Kırıkkale´den bu yıl hac ibadetini yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara gidecek olan 171 hacı adayı Cumhuriyet Meydanından dualarla uğurlandı. Hacı adayları ve yakınları hem gözyaşı döktü, hem dua etti. Duygusal anların yaşandığı uğurlamada Müftü Bekir Gerek hacılarla vedalaştı.

DUALARLA YOLA ÇIKTILAR

Kırıkkale´den bu sene Diyanet aracılığı ile kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarından 171´i dün sabah erken saatlerde Cumhuriyet Meydanından dualarla uğurlandı. Dün erken saatlerde Cumhuriyet Meydanında toplanan hacı adayları ve yakınlarına hitaben konuşan Kırıkkale İl Müftüsü Bekir Gerek kutsal bir vazife olan Hacı farizasının her Müslümanın birinci görevi ve kutsalı olduğunu söyledi.

AİLELERİYLE HELALLEŞTİLER

Kutsal topraklara gidecek hacı adayları, yakınları ve çok sayıda vatandaş sabahın erken saatlerinden itibaren bir araya geldi. Hacı adaylarının uğurlanması öncesinde okunan duaların ardından hacı adayları, helallik alarak toplanma yeri olan Ankara´ya hareket etti. Kırıkkale İl Müftü Bekir Gerek Diyanet aracılığı hacı adayının kutsal topraklara hareket ettiğini söyledi. Hacı adaylarının kutsal topraklarda en iyi şekilde ibadetlerini yerine getirmeleri için her türlü tedbirin alındığını bildirdi.

HERKESE NASİP ETSİN

Büyük bir kalabalık eşliğinde hacı adaylarını kutsal topraklara uğurladıklarını ifade eden müftülük görevlileri ise “Bugün Kırıkkale´den kutsal topraklara uğurladık. Dualarımız onların sağlıklı bir şekilde tekrar vatanlarına dönmeleridir. İnşallah günahlarından arınmış olarak tekrar Kırıkkale´ye dönmelerini yüce Allah´tan niyaz ediyoruz. Cenab-ı Allah gidemeyenlerde en kısa zamanda nasip eylesin” diye konuştular.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER