İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Kültürümüze sahip çıkıyoruz

24 Kasım 2016 - 13:34 'de eklendi ve 142 kez görüntülendi.
Kültürümüze sahip çıkıyoruz

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde başlatılan “İlçemiz ve Kültürümüze Sahip Çıkıyoruz Projesi” vatandaşlar tarafından beğeni topladı. Şehit Yusuf Alsancak Ortaokulu’nda hayata geçirilen projeyle eski eşyalar okulun boş sınıfında sergilenmeye başlandı.

KAYGILARIM, KORKULARIM VARDI

Proje koordinatörü ve okul öğretmenlerinden Sema Nur Aslan, yaptığı açıklamada, öğrencilerle birlikte eski eşyaları topladıklarını ve burada sergilediklerini söyledi.

Öğrenci velilerine ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür eden Aslan, “Proje için çalışmalara başlayıp okul öğrencilerine bunu duyurduğumda kaygılarım, korkularım vardı. “

EŞYALARINI VERMEYE BAŞLADI

“Velilerimizin okula bizzat eşya getirdiğini, öğrencilerle gönderdiğini gördüm, çok mutlu oldum. Yani gelinlik çeyiz sandığını bile gönderip eski yorganını, kilimini, heybesini, bakır eşyalarını vermeye başladı. Çok mutlu oldum. Şimdi eşyaların tek tek envanterini çıkartıp, tarihçesini ve eskiden kullanırken söylenen eşya isimlerini belirlemeye çalışıyoruz. Yakında ilçe içerisinde güzel bir açılışla halka duyuracağız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER