İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Köprülü kavşakta geri sayım

25 Ekim 2016 - 11:21 'de eklendi ve 642 kez görüntülendi.
Köprülü kavşakta geri sayım

43 ili birbirine bağlayan ve tamamlanmasıyla birlikte önemli bir yere sahip olacak olan Ankara-Kayseri-Samsun yol kavşağındaki köprülü kavşak inşaatının tamamlanma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

KÖPRÜNÜN AYAKLARI DİKİLDİ

Tamamlanmasıyla birlikte şehir trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan ve otogar bölgesinde yapımı devam eden köprülü kavşağın bitimi için geri sayım başladı. Alt yapı ve zemin çalışmalarının tamamlanmasının ardından geçtiğimiz günlerde köprünün ayakları dikilerek, tablaları yerleştirildi.

KAZALARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Kırıkkale Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen çalışmalar, Ankara-Kayseri-Samsun’a doğru yolculuk yapan sürücülere de büyük kolaylık sağlayacak. Köprülü Kavşağı şehirden geçiş trafiğini de önemli ölçüde rahatlatacak. Sürekli meydana gelen kazaların da önüne geçecek. Projenin her geçen bayram trafiklerinde bir kat daha ön plana çıkıyordu.

BEKLEME YAPMAYACAKLAR

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın yakından takip ettiği Ankara-Kayseri Köprülü Kavşağı projesinde şehir merkezinden çıkan araçlar kavşakta beklemeksizin üst geçitten Ankara istikametine, Ankara istikametinden gelen araçlarda direkt şehir merkezine giriş yapacak. Aynı zamanda alt geçidi de bulunacak kavşak projesinden bütün yönlere dönüş kolaylıkla sağlanmış olacak. Çalışmaların kısa zamanda tamamlanarak kavşağın hizmete girmesi bekleniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • m furkan ;

    kısa süre derken çok yuvarlak bir ifade olmuş. ne zaman biteceğine dair proje teslim tarihi belli mi? Halk arasında çok söylenti var bir tabela da asılmaması ilginç

    25 Ekim 2016 13:35