İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

“Kocasını Pişiren Kadın” Kırıkkale’de

17 Ekim 2016 - 14:26 'de eklendi ve 1297 kez görüntülendi.
“Kocasını Pişiren Kadın” Kırıkkale’de

Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği “Kocasını Pişiren Kadın” adlı tiyatro oyunu 27–28 Ekim 2016 tarihleri arasında Kültür Merkezinde seyirci karşısına çıkacak.

 

2 GÜN SAHNELENECEK

Anadolu’da tiyatroya hiç gitmemiş, tiyatrodan haberdar olmayan seyirciyi tiyatroyla buluşturmayı amaçlayan Devlet Tiyatroları Anadolu turnelerine büyük önem veriyor. Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Tiyatrosu, 27 Ekim Perşembe ve 28 Ekim Cuma günü saat 20.00’da  İl Kültür Merkezinde “Kocasını Pişiren Kadın” adlı oyunla Kırıkkale’de sahne alacak.

 

ALDATMA KONUSU ELE ALINIYOR

Tek perdelik oyun, günümüzde yaşanan evliliklerin temel problemlerinden biri olan aldatma konusunu ele alıyor. Bu konuyu ele alırken değer verme ilkeleri çerçevesinde, çağımız insanlarının tutumlarını eleştirip, yapmış ve yapmakta oldukları hataları yüzlerine vuruyor. Kadın ve erkek tarafların evlilik kurumuna karşı tutumlarını ve özensizliklerini eleştiren oyun, seyirciye; bir kadın neden aldatılır, bir kadın evli adamla neden birlikte olma ihtiyacı duyar, evli bir kadın kendisini aldatan kocaya karşı nasıl bir nefret besler, sorularını sordurtup, evlilik kurumunun sorgulanması ve yaşanılan olayın enine boyuna düşünülerek hareket edilmesi gerektiğini anlatıyor.

Oyun biletleri 3 TL- 5 TL olup,  Kültür Merkezinde satıştadır.

Haber: Sevda Vapur

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER