İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Kiralarda indirim yapılmalı

08 Kasım 2016 - 19:19 'de eklendi ve 375 kez görüntülendi.
Kiralarda indirim yapılmalı

Kırıkkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Süleyman Köstekli, esnaf ve sanatkârın zor durumda olduğunu belirterek, kamu kurum ve kuruluşlarında kiracı olan esnaflara yardımcı olunması ve kiralarda indirim yapılması için girişimde bulunduklarını söyledi.

HERKESİ ETKİLEDİ

Birlik Başkanı Köstekli, 2016 yılında esnafın içinde bulunduğu sıkıntılardan dolayı zor durumda olduğunu,15 Temmuz tarihinde yaşanan FETÖ darbe girişimi ve dünyanın içinde bulunduğu durumun esnafı da etkilediğini vurgulayarak, kamuda kiracı olan esnafların kiralarının aşağı çekilmesi, artış yaşanmaması içinde devlet yetkililerinden destek istedi.

MÜCADELE VERİYOR

Bu konuda girişimlerde bulunduklarını kaydeden Köstekli, “Esnaflarımız bir ülkenin bel kemiği ve omurgasıdır. Kendi imkânlarıyla ayakta durmakta, istihdam sağlamakta ve ekonomiye katkı sağlamaktadır. Bu yıl içerisinde yaşananlar elbette esnaf ve sanatkarımızı da etkilemiştir. Esnaf ve sanatkârımızın bu durumunun göz önüne alınarak kamuda kiracı olan esnaflarımızın kiralarında artış yapılmamasını ve esnafımıza yardımcı olunmasını istiyoruz”

ZOR DURUMDA BIRAKMAYIN

Köstekli, “Temennimiz, esnaf ve sanatkârımıza 2017 yılında kira konusunda yardımcı olunmasıdır” ifadelerini kullandı. Özel mülk sahiplerine de seslenen KESOB Başkanı Köstekli, esnafın sıkıntılı olduğunu dile getirerek 2017 yılında dükkân kiraların konusunda duyarlı olmalarını ve esnafı zor durumda bırakmamalarını istedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER