İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Kardeşliğin pekiştiği günler

16 Eylül 2016 - 13:49 'de eklendi ve 289 kez görüntülendi.
Kardeşliğin pekiştiği günler

 

Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı, Kurban Bayramı nedeniyle parti binasında bir araya geldi. Bütün İslam âleminin bayramını kutlayan Başkan Faruk Vurgun, “Bir an evvel İslam birliğinin ve adil bir dünyanın kurulmasına vesile olur” dedi.

HEPİMİZ İÇİN FIRSATTIR

Vurgun, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türk milletinin ve İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Bayramların toplumsal dayanışma, paylaşma duygularının en yoğun yaşandığı günler olduğunun ve ortak değerlere sarıldıkça aşılamayacak hiçbir engelin olmadığının altını çizen VURGUN, “15 Temmuz gecesi aziz milletimizin ortaya koyduğu birlik ve dayanışma, bunun en son ve en destansı örneklerinden biri olmuştur. Bayramlar bu manevi değerlerin güçlendirilmesi ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi için birer fırsattır.” değerlendirmesinde bulundu.

FEDAKÂRLIK ÖRNEĞİ SERGİLİYOR

Türkiye’nin zor ve kritik bir dönemden geçtiğini belirten Vurgun, şunları kaydetti: “Ülke olarak, millet olarak, büyük bir ihanet kuşatmasıyla karşı karşıyayız. Her gün gelen şehit haberleri maalesef bayram sevinçlerimize hüzün düşürüyor. Askerimiz, polisimiz teröre karşı mücadelede canı pahasına büyük bir cesaret ve fedakârlık örneği sergiliyor. Bu vesileyle tüm emniyet güçlerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

TEMENNİLERİMİZ BUNUN İÇİNDİR

İnşallah bu bayram İslam âleminde bir uyanışa, bir dirilişe vesile olur. İslam âlemindeki gözyaşının sona ermesine vesile olur. Bir an evvel İslam birliğinin ve adil bir dünyanın kurulmasına vesile olur. Dua ve temennilerimiz bunun içindir. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Mutlu, huzurlu ve müreffeh bir gelecek diliyorum.”

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER