İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Kahramanlar asla unutulmaz

12 Ekim 2016 - 14:27 'de eklendi ve 404 kez görüntülendi.
Kahramanlar asla unutulmaz

Kırıkkale Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünce muharrem ayı dolayısıyla şehit yakınları ve gazilere aşure ikram edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünde düzenlenen program, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İKRAMLARDA BULUNULUR

Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, burada yaptığı konuşmada, “İnşallah bu ümmet bir daha böyle acıları yaşamaz. Kerbela şehitlerine Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim, bütün şehitlerimizi de Kerbala şehitleriyle birlikte haşretmeyi nasip etsin. Bizim kültürümüzde aşure vardır. Evlerde, derneklerde, aşureler pişirilir, ikramlarda bulunulur. “

RABBİMDEN RAHMET DİLİYORUM

Haktankaçmaz, “Bu tabi o tarihte yaşadığımız acı olayları, birincisi yad etmek, ikincisi de, o tür olayların tekerrür etmemesi için o olaylardan ders almaktır. Cenabı Allah, bir daha bu ümmete, bu dinin mensuplarına böyle bir olayı bir daha yaşatmasın. Kerbela’da şehit edilen Hz. Hüseyin’e ve yakınlarına Rabbimden rahmet diliyorum. Vatanımızı korumak için, milletimizi selamete erdirmek için, bayrağımız için, şehit düşen kardeşlerimizi de Rabbim o şehitlerle birlikte, Hz. Ali ile birlikte haşretmeyi nasip etmesini diliyorum.

HEPİNİZİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM

“Gazilerimizden de ebediyete irtihal edenlere rahmet, hayatta olanlara da hayırlı, sağlıklı nice yıllar diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi. Haktankaçmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, daha sonra davetlilere aşure dağıttı. Program, İl Müftüsü Bekir Gerek’in yaptığı duayla sona erdi. Etkinliğe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zühtü Bozdemir de katıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER