İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

İzmir’de Kırıkkale günü

28 Kasım 2016 - 9:34 'de eklendi ve 1849 kez görüntülendi.
İzmir’de Kırıkkale günü

İzmir Aliağa’da bulunan Kırıkkale 71 Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından 3 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da ‘Kırıkkaleliler Günü’ düzenlenecek. Etkinlikte, Taşan Kardeşler ise, söyledikleri türkülerle hemşerilerinin gönül teline dokunacak.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Geçtiğimiz aylar içerisinde İzmir Aliağa’da faaliyet göstermeye başlayan ve İzmir’de yaşayan Kırıkkaleliler için kurulan ‘Kırıkkale 71 Kültür ve Dayanışma Derneği’ faaliyetlerine hız kazandırmaya başladı. Birlik ve beraberliğin sağlanması için çalışma gerçekleştiren dernek, 3 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da hemşerileri için Kırıkkaleliler Günü düzenliyor.

MEMLEKET TÜRKÜLERİ SÖYLEYECEKLER

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Selçuk Baskın ve Başkan Yardımcısı Faruk Atakul, derneğe kayıtlı 155 üyelerinin bulunduğunu söyledi. Başkan Baskın, “Sadece Kırıkkaleli hemşerilerimizle sınırlı kalmayıp tüm Orta Anadolu’yu kucaklayan ve onların sesi nefesi olmaya uğraş veren bir çalışma içerisindeyiz. Bu amaçla da 3 Aralık 2016 Cumartesi günü akşam saat 19.00 da Erşan Park Düğün Salonu İzmir/Aliağa’da Kırıkkaleliler gecemiz olacaktır. Geceye Keskin’den Hacı Taşan’ın yeğenleri Keskinli sanatçı Taşan Kardeşler, memleket türküleri söyleyecektir” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER