İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

İşçileri yalnız bırakmadı

23 Eylül 2016 - 0:05 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.
İşçileri yalnız bırakmadı

Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesinde meydana gelen su arızası nedeniyle Belediye ekipleri ilçeye su vermek için sabaha kadar çalıştı. Gece meydana gelen arıza nedeniyle bugünün işini yarına bırakmayan Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, bizzat ekiplerin başında yer alarak sabaha kadar çalışmalara destek verdi.

HALK MAĞDUR OLMADI

Sulakyurt Belediyesi’ne bağlı ekipler gece meydana geldiği tespit edilen su arızasını sabaha kadar çalışarak onardı. Ekiplerin başında bizzat yer alan Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik gazetemize çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bildik, mahallelerde meydana gelebilecek alt yapı arızalarına vatandaşlar mağdur olmadan anında müdahale edebilmek için  gece gündüz hazır kıta görevli vardiyalı çalışan ekipleri hazır bulundurduklarını söyledi.

PERSONEL SIKINTISI ÇEKİYORUZ

‘Belediye olarak mahallelerimize gece gündüz tüm gücümüzle çalışarak hizmet veriyoruz’ diyen Başkan Bildik, “Bizim ciddi manada personel sıkıntısı çekmekteyiz. Bunun için sağlıklı bir şekilde ekipleri kurup istediğimiz çalışmaları yapamıyoruz. Bir an önce İŞKUR aracılığı ile ilçemiz belediyesine personel verilmesini talep ediyoruz. Personelin verilmemesi durumunda hizmetlerimiz durma noktasına kadar geliyor”

GECE GÜNDÜZ HİZMETTEYİZ 

“Vardiyalı şekilde görevlendirdiğimiz gerek itfaiye personelimizle yangın ve kazalara karşı tedbir alıp gerektiğinde hızla müdahale ederek,  gerekse alt yapıda görevli ekiplerimizle su ve kanalizasyon arızalarını anında onararak vatandaşlarımızın mağdur olmasını önlüyoruz.  Borularda meydana geldiği tespit edilen su patlaklarını da aynı şekilde olaya anında müdahale eden ekiplerimizle sabaha kadar çalışıp onardık”

2 SAATLİK UYKU İLE TEKRAR GÖREVDELER

Personellerin yokluğu nedeniyle sabah saat 04.00’a kadar çalışan personellerin saat 06.00’da tekrar ilçenin çöpünü almak için işe koyulduğunu dile getiren Bildik, “Personellerimizin sayısı az sayıda olduğu için çöpe bakan arkadaşımız aynı zamanda ilçenin su işiyle de uğraşıyor. Buna nazaran sabah saat 04.00’da işini bitiren su ekiplerimiz yine aynı gün sabah 06.00’da kalkarak ilçenin çöpünü alıyor. 2 saatlik uyku ile hizmet veren personellerimiz ne kadar sağlıklı olabilir”

EKİPLER KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ

“Ekiplerimiz arızayı onardıktan sonra yolda onarım çalışmaları için açılan çukuru dolgu malzemesi ve iş makinelerimiz yardımıyla tesviye ederek sorunsuz hale getirdi.  Belediyemiz çalışanlarından Arif Zerde, Hacı Ömer Bal, Abdurrahman Güneş ve Yunus Çetiner’e çok teşekkür ederim” dedi. Yapılan çalışmaların ardından Başkan Bildik ve beraberindekiler sabah kahvaltısında bir araya gelerek fikir alış verişinde bulundular.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER