İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Irmak köyü şenlikte buluştu

21 Eylül 2016 - 0:40 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi.
Irmak köyü şenlikte buluştu

Kırıkkale’nin Yahşihan İlçesine bağlı Irmak köyünde Irmak Köyü 2. Sılayı Rahim Şöleni gerçekleştirildi.  Renkli görüntülerin yaşandığı şölende el emekleri, resim sergileri görücüye çıktı.

SİLSÜPÜR KİTAPLARINI İMZALADI

Irmak Köyü 2. Sılayı Rahim Şöleninde renkli görüntüler ortaya çıktı. Şölene katılan sanatçılar tek tek sanatlarını görücüye çıkardılar. Büyük ilgi gören el sanatları katılımcılardan tam not aldı. Ayrıca Araştırmacı yazar Selçuk Silsüpür standı büyük ilgi görürken, Silsüpür tek tek kitaplarını imzalayarak vatandaşlara dağıttı.

KIL ÇADIR KURARAK DESTEK VERDİ

Yahşihanlılar Derneği’nin Irmak Köyü’nde düzenlediği şenliğe Kırıkkale Oğuz Boyu Dernekleri Federasyonu olarak yirmiye yakın kıl çadır kurarak destek verdi. Şahane bir görüntü oluştu. Türk Boyları Konfederasyonu Genel Başkanı Durhasan Koca’da şenliğe katıldı.

 AMACIMIZ BİRLİK VE BERABERLİK

Dernek Başkanı Ali İhsan Akkaya yaptığı açıklamada “Oğuz Boyu Federasyonu olarak amacımız, bu şenliklerin Kırıkkale başta olmak üzere tüm ilçelerimizde ve de tüm köylerimizde yapılmasını sağlamak. İnsanlarımızın örf, adet ve de törelerini görmelerini, tanımalarını istiyoruz” dedi.

HATIRA TABAK TAKDİM ETTİ

Irmak Köyü’nün kadılar gözleme ve çörekleriyle katılımcıların karınlarını doyurdular.Akkaya, “ Tüm şenliğe katılanları bu güzel lezzetleri tattırarak doyurdular.’’ Türk boyları konfederasyon genel başkanı Durhasan Koca, Oğuz boyu konfederasyonu kültür derneği federasyon genel başkanı Yakup Atasıtürk, Irmak köyü Muhtarı Mustafa Çayır, Yahşihan ilçeleri dernek başkanı Ali Ihsan Akkaya ile günün anısına hatıra tabak takdim etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER