İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Her sokak hayvanına bir kulübe

16 Eylül 2016 - 15:18 'de eklendi ve 376 kez görüntülendi.
Her sokak hayvanına bir kulübe

Kırıkkale Belediyesi, bakıma muhtaç hayvanları toplayarak önce sağlık kontrolünden geçiriyor sonra da yiyecek ve barınma ihtiyaçlarını karşılıyor

İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR

Kırıkkale Belediyesi, geçici hayvan bakım evi, sıcak yaz günlerinde sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanları toplayarak hem sağlık kontrollerini yapıyor, hem de yiyecek ve barınma ihtiyaçlarını karşılıyor.

MİSAFİR GİBİ AĞIRLIYOR

Kırıkkale Belediyesi bünyesinde 3 uzman veteriner ve 9 personelle hizmet veren geçici havyan bakım evi son günlerde yaşanan sıcak yaz şartlarında aç ve susuz kalma durumlarına karşı sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanların yardımına koşuyor. Günümüz modern şartlarına uygun bir sistem ile restore edilen geçici hayvan bakım evi, sahipsiz hayvanları adeta misafir gibi ağırlıyor.

TEKRAR DOĞAYA BIRAKILIYOR

Şehir genelindeki sahipsiz sokak hayvanları toplanarak hayvan bakım evine götürülüyor. Burada ilk olarak sağlık bakımları yapılan hayvanların daha sonra yiyecek ihtiyaçları karşılanıyor. Bir süre misafir edilen sokak hayvanları gerekli işlemlerin yapılmasının ardından tekrar doğaya bırakılıyor.

KALİTELİ BAKIMLAR SUNULUYOR

Ayrıca bırakıldıkları alanlara da zaman zaman yiyecek ve su bırakılarak sıcak yaz günlerinde aç ve susuz kalmamaları sağlanıyor. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, hayvan barınağının modern bir yapı ve bakım evi olduğunu belirterek buradaki hayvanlara gerekli bakımlarının da yapıldığını her hayvana bir kulübe projesinin de devam ettiğini söyledi. Başkan Saygılı, bu sayede hayvanların birbirine zarar vermesi önlendiğini hem de bakımın daha kaliteli olduğunu kaydetti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER