İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Hedefi 12’den vurdular

12 Ocak 2017 - 11:13 'de eklendi ve 375 kez görüntülendi.
Hedefi 12’den vurdular

Milli Piyade Tüfeği’nin (MPT-76) teslim töreninde Mili Savunma Bakanı Fikri Işık ve ara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, milli gururumuzu atış poligonunda test etti. Bakan Işık ve Komutan Çolak, atışlarıyla hedefi 12’den vurdular.

GURURLU VE MUTLUYUZ

Mili Savunma Bakanı Fikri Işık, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Silah Fabrikası’ndaki Milli Piyade Tüfeği’nin (MPT-76) teslim töreninde yaptığı konuşmada, ayrı bir gururun yaşandığını belirtti. Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen, her türlü arazi ve hava şartlarında görev yapacak MPT-76’nın seri üretimi tamamlanan ilk partisinin Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildiğini belirten Bakan Işık, hayırlı olması temennisinde bulundu.

KOLAY VATAN OLMADI

Silahın yapımında emeği olanlara teşekkür eden Işık, “Bu topraklar bize kolay vatan olmadı. Bu toprakların bize vatan olarak kalması için öncelikle çok güçlü bir demokrasiye, güçlü bir ekonomiye ve güçlü bir silahlı kuvvetlere ekmek, su kadar muhtacız.” diye konuştu.

Türkiye’nin dünyanın en güçlü silahlı kuvvetlerinden birine sahip olduğunu ifade eden Bakan Işık, şunları söyledi: “Silahlı Kuvvetlerimizin bu gücünün başında insan unsuru gelmekte. Gerçekten nitelikli insan kaynağımız var.”

DAHA GÜÇLÜ HALE GELDİ

“Son dönemlerde TSK’nın içine sızan hain FETÖ’nün her türlü TSK’yı zayıflatma faaliyetine rağmen TSK, hamd olsun gücünden bir şey kaybetmedi. 15 Temmuz’daki darbe girişiminden sonra bu yapıyla ilgili TSK içinde yaptığımız temizlikten sonra Türk Silahlı Kuvvetlerimiz çok daha güçlü hale geldi” dedi.

GURURLU VE MUTLUYUZ

Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, tören alanındaki bir MPT-76’yı Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak’a verdi.  Milli Piyade Tüfeği’ni teslim almaktan duyduğu gururu ifade eden Orgeneral Çolak, “MPT-76’nın Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterine girmesiyle bir kuvvet çarpanı silah olarak bunu operasyonel faaliyetlerimizde ve plan görevlerimizde kullanacağımızı değerlendiriyoruz.” diye konuştu.

İŞÇİLERLE YEMEK YEDİLER

Törenin ardından Milli Savunma Bakanı Işık ve Orgeneral Çolak, binadaki atış poligonuna gitti. Milli Piyade Tüfeği ile ilk olarak Bakan Işık, atış gerçekleştirdi. Işık, 5 atışta da hedefi tam isabetle vurmasının ardından, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak ile hedef kağıdını inceledi. Orgeneral Çolak, Milli Savunma Bakanı Işık’ın atışlarına yönelik, “Vuruş istikrarınız çok güzel” ifadesini kullandı.  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak da yaptığı 5 atışla hedefi tam isabetle vurdu. Daha sonra Bakan Işık ve diğer yetkililer, MKEK çalışanları ile birlikte yemek yediler.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER